Radīts dabas pasākumu cikls: “Daba neko nav atcēlusi!”. Latvijas Dabas fonds šovasar aicina pieredzēt dabiskās pļavas norises

COVID 19 krīze ir ienesusi lielas izmaiņas cilvēku dzīvē, un arī šobrīd, lai arī ierobežojumi mazinās, plānotie ceļojumi, koncerti, festivāli un citi pasākumi tiek atcelti. Taču tas nenozīmē, ka šovasar nebūs ko darīt, jo dabā viss turpinās pilnā jaudā – daba neko nav atcēlusi! Ar šo devīzi Latvijas Dabas fonds un tā dabisko pļavu atjaunošanas projekts GrassLIFE līdz pat septembrim aicinās ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. 

Saskaņā ar visiem valstī un pasaulē spēkā esošajiem ierobežojumiem un aicinājumiem nepulcēties, iedzīvotājiem šovasar jāmeklē alternatīvas ierastajām izklaidēm un aktivitātēm. Pateicoties Latvijas dabas daudzveidībai, sev piemērotas un ne mazāk aizraujošas norises dabā varēs piemeklēt ikviens visas vasaras garumā līdz pat rudenim.

Inga Račinska, Latvijas Dabas fonda projekta GrassLIFE vadītāja: “Daba ir mierinoša, iepriecinoša, un, ieskatoties dziļāk tās norisēs, tā var būt arī izklaidējoša, satraucoša vai uzjautrinoša. Šajā pavasarī Latvijas Dabas fonds veica aptauju par dabas nozīmi cilvēku dzīvē šajā krīzes laikā, un redzam, ka pieaug cilvēku cieņa pret dabu un vēlme tajā doties, turklāt ir radusies arī iespēja vairāk laika veltīt dabas izzināšanai. Mēs aicinām koncertu, izklaides un sporta pasākumu mīļotājus neskumt par ierobežojumiem, bet šovasar doties dabā – esam pārliecināti, ka dabā iespējams rast ikvienam piemērotu alternatīvu pierastajiem pasākumiem.”

Dabas notikumu cikls “Daba neko nav atcēlusi”, sākot no jūnija piedāvā izzināt Latvijas dabu četrās norisēs, kam vasaras gaitā pievienosies vēl daudzas citas. Šo pasākumu laiku un vietu katrs var ieplānot pats un doties pļavās, izmantojot Latvijas dabas fonda piedāvātās tēmas un informāciju kā iedvesmu. 

Pasākumu ciklu atklās:

  • Ziedēšanas ultramaratons - piedāvāsim iepazīt puķu sugu daudzveidību dabiskajā pļavā un pieredzēt ziedēšanu visas vasaras garumā.
  • Kukaiņu mīlas festivāls “Nerātnais kukainītis” - šobrīd, kukaiņu pārošanās laikā, stāstīs par kukaiņu dzīvi pļavā un to nozīmi dabas daudzveidībā. 
  • Izrāde “Mobilais ganāmpulks” - ievedīs pavisam tuvu mobilā ganāmpulka ikdienā, izglītojot par noganīšanas nozīmi pļavu atjaunošanā.
  • Koncerts “Pļavas putni” - aicinās ieklausīties pļavas putnu dziesmās un iepazīstinās ar to autoriem un izpildītājiem, kā arī koncertzāli - pļavu.

Vairāk par dabas norišu ciklu “Daba neko nav atcēlusi” lasiet mājaslapā www.grasslife.lv

Pasākumu norisei varēs sekot līdzi Latvijas Dabas fonda Facebook un Instagram kontos, gūstot jaunas zināšanas un iedvesmu dabas izzināšanai. Dodoties dabā, iedzīvotāji aicināti izturēties cieņpilni pret dabu, dzīvniekiem un citiem dabas mīļotājiem. 


Dzīvesstils