Radoši un šausminoši saldumi Helovīnam! 1

Lai arī Visu Svēto dienas priekšvakars jeb tā sauktais Helovīns daudzos vēl arvien izraisa pretrunīgas emocijas, pārdošanas dati gadu no gada nemainīgi apstiprina - šo dienu Latvijā tomēr svin, un vismaz bērni tajā tiek lutināti ar dažādiem saldumiem un citiem piemērotiem našķiem vai nelielām rotaļlietām. Lai Helovīna svinētājus šogad izdotos pārsteigt ar kādu netipiskāku kārumu, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā divas radošas receptes mazliet šausminošiem Visu Svēto dienas priekšvakara saldumiem! 


“Asiņainais Frankenšteins”

20181026-1616-frankenshteins.jpg

Sastāvdaļas

50 g rapšu eļļas

1 ola

100 g apelsīnu sulas

10 g ābolu etiķa

5 g sodas

100 g paniņu

140 g pilngraudu kviešu miltu

70 g cukura

10 g kakao pulvera

½ tējk. sāls

½ tējk. cepamā pulvera

* ½ tējk. sarkanas krāsvielas


200 g krēmsiera

70 g saldā krējuma

Medus 


200 g baltās šokolādes

20 g melnās šokolādes

1 ēdamk. Matcha tējas pulvera vai zaļās krāsvielas

* sarkanā krāsviela


Pagatavošana

1) Sakarsē cepeškrāsni līdz 180 grādu karstumam. Ietauko ar 20 x 20 cm lielu cepamo formu. 

2) Lielā bļodā sajauc eļļu ar olu. Atsevišķā bļodā sajauc apelsīnu sulu, etiķi un sodu. Abus maisījumus sajauc kopā, pievieno miltus, kakao, cepamo pulveri, sāli un cukuru. Visu kārtīgi samaisa un pievieno paniņas, tad atkal samaisa. Pievieno sarkano krāsvielu, daudzumu variējot pēc savas vēlmes, un maisa līdz masa kļūst viendabīga. Mīklu uz 20 minūtēm atstāj istabas temperatūrā, tad lej formā un cep ~35 min, gatavību pārbaudot ar kociņu. 

3)  Iegūto biskvītu atdzesē līdz istabas temperatūrai un tad pa daļām sablenderē –  šādi tiks iegūtas drupačas.  Tad saputo saldo krējumu kopā ar krēmsieru un medu, kura daudzumu izvēlas pēc garšas (to var arī vispār nepievienot). Samaisa drupačas ar krēmsiera masu un izmaisa līdz viendabīgai konsistencei. No iegūtās masas ar rokām veido stienīšus vai citas formas konfektes. Katrā konfektē iedur koka irbulīti, liek uz cepampapīra un tad  uz 2-3 stundām atdzesē saldētavā. 

4) Ūdens peldē izkausē šokolādi kopā ar matcha tēju vai krāsvielu, iegūto masu pārlej krūzē (krūzei jābūt nedaudz dziļākai par konfekšu augstumu). Izņem konfektes no saldētavas un katru mērcē zaļajā šokolādes masā, lai tā no visām pusēm pārklātu konfektes. Tas jādara ātri, jo šokolāde uzreiz sastings.

5) Konfektes pabeidz rotāt ar izkausētu balto un melno šokolādi, ļaujot vaļu fantāzijai – var veidot acis, muti utt. Ja vēlas izveidot no galvas pilošas asinis vai citus asins zīmējumus, baltajai šokolādei jāpievieno sarkanā krāsviela.

6) Gatavās konfektes uz pāris stundām liek ledusskapī un tad bauda vai iepriecina ar tām maskās tērptos viesus.


“Indīgie” āboli

20181026-1616-indiigie-aaboli.jpg

Sastāvdaļas

8-12 nelieli āboli 

400 g cukura

100 g ūdens

150 g tumšā cukurniedru sīrupa vai melases

30 g sviesta

½ tējk. sāls

1 tējk. melnās pulverveida krāsvielas – augogles (var lietot arī sēpijas tinti, bet tad karamelei var būt zivs piegarša)

koka irbulīši

melnās lentītes rotāšanai


Pagatavošana

1)  Ābolus nomazgā un kārtīgi nosusina.

2)  Gatavo melno karameli – katlā ar biezu pamatni ieber cukuru, ūdeni, sāli, sviestu, melno krāsvielu un sīrupu. Uzvāra un  tad vāra vēl ~12 min, līdz karamele sabiezē (ja ir konditorejas termometrs, tad tam ir jārada 145°C). Iegūto karameli noņem no plīts ātri apmērcē tajā visus ābolus, katrā iedurot kociņu, uz kura ābols turēsies. Karamelei ābols jāpārklāj no visām pusēm Pēc tam ābolus liek uz cepampapīra un ļauj karamelei sastingt. 

3) Koka irbulīšus rotā ar lentītēm un pasniedz Helovīna svinētājiem!


Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Kartīgie latvieši tādus 'svētkus' nesvin, tikai cilvēki bez nacionālas piederības, kam vienalga ko svinēt, helovīnu vai 8 martu, lai tik jautri, un jautribā nedomāt par to ka sakņu nav.

pirms 2 gadiem, 2018.10.28 08:57

Dzīvesstils