Recepte: Čehu ķiploku zupa drēgniem vakariem

Nekas drēgnā laikā nav labāks par gardu, sildošu maltīti, kas ēdāju sasilda gan miesiski, gan dvēseliski.

Šoreiz pievērsīsimies maltītei, kas ir ne vien garda, bet arī veselīga, jo tās garšas pamatbuķeti veido ķiploks, kas ir pārpilns organismam noderīgu un pat nepieciešamu vielu, bez tam, termiski apstrādāts tas ne tikai nezaudē savas ārstnieciskās īpašības, bet pat labāk garšo un rada mazāk problēmu un nepatīkamu sajūtu ēdājam.

Čehu ķiploku zupa “Česnečka” ir vienkārši un ātri pagatavojama, tā ir garda, veselīga, un tumšos, drēgnos vakaros sasildīs ēdāju, sniedzot prieku un labsajūtu.

Šīs zupas pagatavošanai būs nepieciešams:

6-10 ķiploka daiviņas (atkarīgs no lieluma, bet skopoties nevajag, jo šī taču ir ķiploku zupa)

1 tējkarote ķimeņu

1,5 litrs vistas buljona

400 gramu kartupeļu

1 vistas ola

½ tējkarote maltu melno piparu

1 ēdamkarote sviesta

Zaļumi pēc gaumes

Baltmaizes grauzdiņi

Pagatavošana:

1. Sagriežam ķiploku. Cik smalki, atkarīgs no gatavotāja gaumes.

2. Katliņā, kurā gatavosim zupu, liekam sviestu. No sviesta daudzuma būs atkarīgs zupas treknums, tāpēc var likt mazāk vai vairāk.

3. Kad sviests izkusis, liekam klāt ķiplokus un ķimenes, un apmaisot, apcepam 2 līdz 3 minūtes.

4. Lejam klāt buljonu un beram kubiņos sagrieztus kartupeļus, vāram līdz kartupeļi gatavi.

5. Bļodiņā sakuļam vienu vistas olu, pēc kā, maisot zupu, lejam sakulto olu tievā strūkliņā katlā un vāram zupu vēl 5 minūtes.

Tradicionāli “Česnečka” tiek pasniegta karašā, kurai izgrebts vidus, taču to var pasniegt arī šķīvī, bļodiņā, vai māla podiņā.

6. Pildām zupu pasniegšanai izvēlētajā traukā, neskopojoties pieberam klāt baltmaizes grauzdiņus, visu pārberam ar zaļumiem.

Gaļas cienītāji var receptei pievienot arī cūkgaļas šķiņķi vai krūtiņu, kas gatavojot jāapcep kopā ar ķiplokiem un ķimenēm.

Labu apetīti!

Ja arī tu vēlies padalīties ar kādu savu recepti, sūti to uz [email protected] un iepriecini portāla “Ziemeļlatvija” lasītājus!

Dzīvesstils