Stāsts ar laimīgām beigām – bezsaimnieka runčukam beidzot ir savas īstās mājas

Aizvadītajā nedēļā sociālos tīklus sašūpoja valcēnietes Janas Maļcevas ieraksts par māju meklēšanu kaimiņam – aptuveni desmit gadus vecam runčukam. Kaķītis pa dienu mājvietu un siltas sirdis bija atradis pie pārdevējām gaļas veikalā Raiņa ielā un arī blakus esošā iestādē. Taču, tuvojoties lielajam aukstumam, runcītim bija nepieciešamas mājas, jo naktis un brīvdienas viņš pavadīja uz ielas uzticīgi gaidām savus labdarus.

Šajā laikā, kad ziņas pārsvarā virmo ap pandēmiju, cilvēki lielākoties ir norūpējušies par savu veselību un domā, kā izvairīties no inficēšanās ar koronavīrusu, par šādu gaišu notikumu ar laimīgām beigām ir divtik liels gandarījums. Tas apliecina, ka starp mums dzīvo cilvēki ar plašu sirdi, kuriem ir vēlme sniegt roku mūsu mazajiem brāļiem, kuri paši par sevi nevar parūpēties. 

Pateicoties Janas neatlaidībai, runčuks jau vairākas dienas dzīvo pie kādas Valkas ģimenes, kura sevi publiski nevēlas afišēt. Jana stāsta, ka ir sazinājusies ar ģimeni, lai uzzinātu, kā klājas iemīļotajam runcītim. Kā stāstījuši jaunie saimnieki, runčuks ir bezgala mīļš un gudrs dzīvnieks. Viņiem radies priekšstats, ka viss, kas tiek stāstīts, kaķītim ir saprotams, tikai viņš neprot atbildēt, vien skatās ar savām gudrajām acīm. 

Jana atklāj, ka pēc gaļas veikala slēgšanas runčuks nācis pie viņas, jo blakus veikalam iestāde strādā ilgāk. Taču, aizslēdzot durvis, Janai katru reizi sažņaugusies sirds, jo kaķītis palicis skumji sēžam uz kāpnītēm, gaidīdams rītu, kad atkal satiksies ar saviem labdariem.

Pirmā iepazīšanās ar kaķi bija pirms kāda laika, kad runčuks briesmīgā paskatā nez no kurienes uzradās pie gaļas veikala durvīm. Viņu pieņēma pārdevējas Rima un Alla, kuras savainoto runčuku ne tikai vairākas reizes veda pie veterinārārsta, pirka zāles un dakterēja, bet arī ikdienā gādāja par ēdienu un ļāva gulēt uz paklājiņa. Diemžēl nevienai no kaķīša labdarēm nebija iespēju viņu ņemt līdzi uz mājām, tāpēc Jana nolēma rīkoties un par katru cenu atrast viņam mājas.

Aizvadītajā piektdienā “Ziemeļlatvija” devās uz gaļas veikalu, kur pārdevēja Rima ar asarām acīs priecīgi stāstīja, ka kaķītis ir siltās mājās. Viņa nenoliedz, ka pietrūks iemīļotā runčuka, bet tomēr jāsaprot, ka šādos laika apstākļos viņam izdzīvot uz ielas būtu ļoti sarežģīti. 

Daudzi valcēnieši, kuri ikdienā apstājās pie centrā bieži sastopamā kaķīša, lai samīļotu vai pabarotu, interesējas,vai jaunie saimnieki viņu laidīs laukā. Jana skaidro, ka pašlaik viņam vēl jāpierod pie jaunajiem dzīves apstākļiem. Turklāt saimnieki viņam ļāvuši iziet uz balkona, bet runčuks nemaz tik ļoti nealkst tur uzturēties, jo sajutis ziemas spelgoņu.

Dzīvesstils