Televīzija fonā. Būt vai nebūt?

Vai arī jūsmājās visu laiku fonā skan televizors, pat ja to it kā nemaz neskatāties? Iespējams, neesat aizdomājušies, kādu kaitējumu tas var nodarīt.

Psihologi un citi veselības speciālisti norāda, ka, fonā skanot ieslēgtai televīzijai, tiek pārslogota mūsu – jo īpaši bērnu – nervu sistēma un uztveres kanāli. Jo vairāk kairinājumu mums apkārt, jo noslogotāka būs nervu sistēma. Pieaugušie tīri labi prot ar to tikt galā, tomēr bērniem, it īpaši maziem, tā ir liela pārslodze. Smadzenes tiek piesārņotas ar lieku informāciju, un, lai gan līdz apziņai nonāk tikai neliela daļa, pārējais tiek apstrādāts un noglabāts zemapziņā.

Bērniem līdz divu gadu vecumam vispār nevajadzētu skatīties ekrānos. Savukārt pirmsskolas vecuma bērniem pie jebkāda veida ekrāniem ieteicams atrasties ne ilgāk kā divas stundas dienā. Fonā skanošā televīzija novērš uzmanību, traucē uztveri un ar laiku veicina koncentrēšanās problēmas.

Daudz labāk ir darboties klusumā vai uzlikt pieklusinātu klasisko mūziku. Tās pozitīvā ietekme uz smadzeņu darbību un pašsajūtu ir zinātniski pierādīta.

Dzīvesstils