Valentīndiena tiks atzīmēta, pagatavojot svētku maltīti un dāvinot nelielas dāvaniņas

Februāra sākumā veiktajā aptaujā “Kantar” vēlējās noskaidrot, vai iedzīvotāji šogad atzīmēs Valentīndienu, un kā plāno to darīt. Teju katrs trešais (32%) Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījis, ka 14. februārī atzīmēs Valentīndienu.

Iedzīvotāji vecuma grupā 18-29 gadi, mājsaimnieces un mājsaimnieki, iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ienākumiem uz vienu ģimenes locekli salīdzinoši biežāk ir norādījuši, ka atzīmēs Valentīndienu.

To, ka 14. februārī Valentīndienu neatzīmēs, salīdzinoši biežāk ir norādījušie 50-60 gadus veci iedzīvotāji, bezdarbnieki, nestrādājoši pensionāri, iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem uz vienu ģimenes locekli, tie, kuri dzīvo vieni paši, kā arī Latgalē dzīvojošie.

Iedzīvotāji, kuri ir norādījuši, ka atzīmēs Valentīndienu, visbiežāk to plāno darīt pagatavojot kādu gardu ēdienu - svētku pusdienas vai vakariņas (59%).

Katrs otrais (51%) Valentīndienas atzīmētājs plāno sagatavot vai dāvināt nelielas dāvaniņas, savukārt katrs ceturtais (25%) – skatīties romantisku filmu vai klausīties romantisku mūziku. 2% Valentīndienu atzīmētāju plāno, dodoties uz randiņu tiešsaistē, 6% ir norādījuši vēl kādu citu atzīmēšanas veidu, savukārt 4% vēl nav izlēmuši kā to atzīmēs.

Gardus ēdienus - svētku pusdienas vai vakariņas salīdzinoši biežāk plāno pagatavot sievietes, savukārt skatīties romantisku filmu vai klausīties romantisku mūziku – 18-29 gadus veci iedzīvotāji.

Aptauju veica pētījumu kompānija “Kantar” laikā no 2021. gada 9. līdz 11. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

“Kantar” pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā “Kantar” strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Dzīvesstils