Valodas akcija „Mans latviskākais vārds”

No 25. septembra Latviešu valodas aģentūra (LVA) sāk valodas akciju „Mans latviskākais vārds”, kurā aicināti piedalīties visi, kas prot vai vēl tikai apgūst latviešu valodu. Vārds ir kā liecība par laiku, par cilvēkiem un notikumiem. Vārdos varam izteikt to, ko jūtam, domājam, ko esam piedzīvojuši, tāpēc kopīgi noskaidrosim, kuri vārdi ir mūsējie, izveidosim latviešu valodas lietotāja leksisko portretu. Lai mūsu valoda ir skanīga, bagāta un kopta! 

Akcija norisināsies divās daļās: 

1) no 25. septembra līdz 25. oktobrim vietnē https://vards.valoda.lv ikviens var iesniegt savu latviskāko vārdu un stāstu par to,

2) no 2. novembra līdz 18. novembrim būs iespējams nobalsot par vienu no iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem. 

Ar saviem latviskākā vārda stāstiem jau dalījušies Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene, Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, grupas Singapūras Satīns balss Kristaps Strūbergs un Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis. Sākot no 26. septembra, video būs skatāmi interneta vietnē https://vards.valoda.lv, kā arī LVA sociālo tīklu vietnēs (feisbukā, instagramā, tviterī).

Latviskākā vārda meklējumus sākām kopā ar Gustavu Terzenu un Daini Kļavu. Kā mums veicās, iespējams vērot video.

Dzīvesstils