Dzīvnieku SOS: Bailes negaisa un pērkona laikā

Dzīvniekiem daba devusi tādu redzi, ožu un maņu, ka viņi uztver izpausmes, ko mēs nespējam. Viņi jūt negaisa, zemestrīces, epidēmijas tuvošanos. Viņi mums par to stāsta, bet mēs nesaprotam. Tai pat laikā daudzi suņi un kaķi paniski baidās no dabas parādībām – pērkona un negaisais un drosmīgākais dzīvnieks pasaulē!

Ja mēs spētu prognozēt, cikos tieši sāks zibeņot un dunēt, mēs savus mīluļus varētu pasargāt – laikus ievedot telpā, kur tie neredzēs un nedzirdēs. Ja dzīvniekam ir paniskas bailes, kas var izsaukt sirds kaites, tad, konsultējoties ar vetārstu, var iegādāties nomierinošus medikamentus. Te gan jāpiebilst, ka ar to nedrīkst pārcensties, jo arī sunim un kaķim var rasties atkarība.

Interneta vienotajā telpā nav universālas receptes, kā pasargāt dzīvnieku, kurš baidās no dabas radītajiem trokšņiem. Tāpēc, apkopojām vairākas receptes, katrs saimnieks, pazīstot savu mīļdzīvnieku, var izvēlēties piemērotāko :

Pērkona laikā ievest dzīvnieku telpā, kur nav logu un viņš nedzird trokšņus. Var ieslēgt radio, lai novērstu dzīvnieka uzmanību.

Ja nav iespēja nodrošināt ar šādu telpu, tad ļaut dzīvniekam palīst zem dīvāna, gultas vai galda.

Ikdienā ārā dzīvojošos suņus un kaķus, kuri nebaidās no šīm dabas parādībām, tomēr ielaist mājā, jo mēs nekad nezinām, kur spers zibens un cik stipras būs lietus gāzes.

Ja suns vai kaķis meklē patvērumu pie jums gultā, krēslā – neatgrūdiet, bet mierīgi samīļojiet savu mīluli un ramā balsī stāstiet, ka viss ir labi, nav jābaidās.

Negaisa un pērkona laikā saimniekam izturēties, kā parasti, lai dzīvnieks saprot, ka cilvēks nebaidās un cilvēkam viss ir kārtībā, jo sunim papildus uztraukumu rada tas, ka viņš nesaprot, kā aizsargāt cilvēku.

Nebūt ekstrēmistam un nemēģināt dzīvnieku, kurš jau baidās, šādā laikā speciāli vest laukā, vērt vaļā logus utt.

Ja ir iespēja, tad doties uz konsultāciju pie kinologa, kurš mēģinās noskaidrot, kāpēc jūsu mīlulis baidās no šiem trokšņiem un sniegs labāko padomu.

Neuztraukties par dzēlīgiem interneta komentētajiem, ka jūs neprotat audzināt suni. Katrs dzīvnieks, tāpat kā cilvēks, piedzimst ar savu psihi un sev raksturīgām sajūtām. Visi nav un nebūs vienādi.

Ja skaidri ziniet, ka negaisa un pērkona laikā nevariet būt blakus savam mīlulim, tad jau laikus nodrošinieties gadījumam, ja sunim ir iespēja bailēs aizmukt no mājas un pagalma :

Obligāti kakla siksniņā ierakstiet savu tālruņa numuru.

Glabājiet datorā mīluļa skaidru foto, lai uzreiz portālos un sociālajos tīklos variet izsludināt dzīvnieka pazušanu un foto izsūtīt patversmēm, kā arī izdrukāt sludinājumu lapiņas.

Ja dzīvnieks ir dzīvoklī, tad klausoties laika prognozi un dzirdot par tuvojošamies negaisu, nolieciet lietas, kuras bailēs skraidot, lecot, dzīvnieks var sasists, saplēst.

Aizveriet balkona durvis un logus. Atstājiet vaļā vannas istabas durvis, jo esot viens, negaisa laikā, suns un/vai kaķis parasti mēģina slēpties vannas istabā.

Pārnākot mājās un redzot baiļu izraisītu nelielu postažu, nebariet mīluli.

Atcerieties, ka visi negaisi pāriet un pērkoni aizducina un jūsu mīlulis ir pats labākais un drosmīgākais dzīvnieks pasaulē!

Mīluļi