Dzīvnieku SOS:Būs laba draudzene un mājas sargātāja.Saimnieks atradies! 1

“Ziemeļlatvijai” nereti nākas uzklausīt žēlsirdīgu cilvēku stāstus par pieklīdušiem un pamestiem četrkājainajiem draugiem. Ar savu stāstu azotē  par jauku suņu meiteni pie laikraksta redakcijas darbiniekiem šonedēļ vērsās smilteniete Gaida.

Sievietes pirmais jautājums, atverot “Ziemeļlatvijas” Smiltenes biroja durvis bija: “Kādam nav pazudis suns, vai pie jums nav vērsušies cilvēki šādā jautājumā?” 

Saņemot noraidošu atbildi, Gaida sāka stāstīt, ka pagājušajā nedēļā neliela auguma suns, tumši brūnu, vietām gaišākas krāsas kažociņu un baltu purniņu, klīda pa Drandu ielu Smiltenē.Ik pa laikam vientuļais klejotājs, kas vēlāk izrādījās klejotāja, pamanījās pa sētas spraugu nokļūt Gaidas privātmājas teritorijā. Jau vairākas diennaktis suņu meitene patstāvīgi uzturas sievietes pagalmā, ar ko nav apmierināts mājas sargs Reksis. 

Viņš jaunās viešņas klātbūtnē izrāda greizsirdību.Smilteniete cer, ka ar “Ziemeļlatvijas” starpniecību izdosies atrast pieklīdušajai suņu meitenei labus un gādīgus saimniekus, maz ticams, ka īstos. Četrkājainajai mīlulei esot grūti noteikt vecumu, sieviete pieļauj, ka tā varētu būt pusgadu veca. Nekas neliek manīt, ka suns būtu pieradināts, jo sākotnēji tas esot bijis ļoti bailīgs. Tikai pēdējo dienu laikā sākot pierast pie pagaidu saimnieces. Siksniņa ap kaklu neesot bijusi. Sākotnēji mājdzīvnieks lāgā nav pratis ēst, taču, kad izsalkums bijis liels, šīs prasmes ātri apguvis.

 “Nudien mīļa, bet pagaidām arī dumiņa. Sunīte patiešām varētu labi iejusties pie cilvēkiem, būt gan uzticama draudzene, gan laba mājas sargātāja,” teic Gaida. Viņa arī piebilst, ka iepriekš apjautājusies kaimiņiem par pieklīdušo mājdzīvnieku, neviens šo suni iepriekš Drandu ielā un tās tuvumā nav manījis.

 Ja esat atbildīgs, labsirdīgs un gādīgs saimnieks, tad šī suņu meitenīte jūs gaida. Gaidu var sazvanīt pa tālruni 26310413. Savukārt iedzīvotājiem, kuri citviet pilsētā vai Smiltenes novada pagastos redz klaiņojošus suņus, lūgums par to informēt Smiltenes novada pašvaldības policiju, zvanot 28659933 vai rakstot elektroniski [email protected].

Šovakar uzzinājām, ka bēglei atradies saimnieks. Sunītei mājas ir Brantu pusē, no kurienes viņa atklīdusi lidz Smiltenei.

Komentāri 1

Agita

Liels paldies Gaidai par to ka ielika šo sludinājumu,jo šādi,ka sunce nepārnāk mājā bija pirmo reizi.Protams mūsu domas bija tās sliktākās,ka pakļuvusi zem mašīnas riteņiem,tāpēc ar nelikām nekādu sludinājumu.Bet sirds cerēja to labāko,un acis nepārtraukti internetā meklēja kādu ziņu.Vēlreiz-liels ,liels paldies par mūsu palaidnes aprūpēšanu.

pirms 7 gadiem, 2013.10.30 18:34

Mīluļi