Dzīvnieku SOS:Gaida saimniekus

 2.augustā Valkas novada domes dzīvnieku patversmē „Nagliņas” ievietoti 3 pilsētā klaiņojoši suņi (melnbaltais ar ir suņu meitene, pārējie divi – suņu puikas). Viens no 31.jūlijā patversmē ievietotajiem suņiem (trīskrāsainais) ir atdots tā iepriekšējam saimniekam, taču šis suns atkal ir redzēts klaiņojam. Tas nozīmē, ka saimnieki savus mājdzīvniekus pietiekami labi nepieskata un pieļauj to klaiņošanu, par ko dzīvnieka īpašnieks var tikt sodīts.

 

Atgādinām, ka par visiem klaiņojošiem vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušajiem dzīvniekiem, iedzīvotājiem ir jāziņo pa telefonu 26127430 dzīvnieku ķērājam Vitālijam Luguzim, kurš, izvērtējot situācijas bīstamību, iespējami ātrākā laikā izbrauks uz dzīvnieka atrašanās vietu.

 

Dzīvnieka īpašnieks 14 dienu laikā savu dzīvnieku var saņemt, sedzot visus izdevumus, kas saistīti ar tā ķeršanu, transportēšanu un uzturēšanu. Suņa vai kaķa īpašniekam jāuzrāda dzīvnieka vakcinācijas apliecība, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – arī čeks par dzīvnieku turēšanas nodevas samaksu. Ja 14 dienu laikā dzīvnieka īpašnieku nebūs izdevies atrast, patversmei ir tiesības dzīvnieku atdot citai personai. Saņemot savu jauno mīluli, ir iespēja ziedojuma kārbā atstāt naudu dzīvnieku barības iegādei, kas ļaus pēc iespējas ilgāk paturēt dzīvniekus patversmē un meklēt tiem jaunus saimniekus.

Mīluļi