Dzīvnieku SOS:Gaida saimniekus! 1

Pagājušās nedēļas nogalē (13.09.) Valkas novada domes dzīvnieku patversmē „Nagliņas” ievietots suns, ko atraduši mežstrādnieki Vijciema apkārtnē. Tā kā dzīvnieks nebija izsalcis un novārdzis, iespējams, ka tas vienkārši noklīdis no sava saimnieka, kas mežā sēņojis vai ogojis. Pārējie atversmē esošie suņi apskatāmi www.valka.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Dzīvnieku patversme”. Vēl patversmēsaimniekus gaida arī 1 ruds, pieaudzis kaķis.

 

Atgādinām, ka par visiem klaiņojošiem vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušajiem dzīvniekiem, iedzīvotājiem ir jāziņo pa telefonu 26127430 dzīvnieku ķērājam Vitālijam Luguzim, kurš, izvērtējot situācijas bīstamību, iespējami ātrākā laikā izbrauks uz dzīvnieka atrašanās vietu.

 

Dzīvnieka īpašnieks 14 dienu laikā savu dzīvnieku var saņemt, sedzot visus izdevumus, kas saistīti ar tā ķeršanu, transportēšanu un uzturēšanu. Suņa vai kaķa īpašniekam jāuzrāda dzīvnieka vakcinācijas apliecība, bet daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem – arī čeks par dzīvnieku turēšanas nodevas samaksu. Ja 14 dienu laikā dzīvnieka īpašnieku nebūs izdevies atrast, patversmei ir tiesības dzīvnieku atdot citai personai. Saņemot savu jauno mīluli, ir iespēja ziedojuma kārbā atstāt naudu dzīvnieku barības iegādei, kas ļaus pēc iespējas ilgāk paturēt dzīvniekus patversmē un meklēt tiem jaunus saimniekus.

Komentāri 1

Anna

23. Patversmes īpašnieks pēc dzīvnieka ievietošanas patversmē pārbauda dzīvnieka identifikāciju un:
23.1. ja pēc dzīvnieka identifikācijas datiem ir iespējams noteikt dzīvnieka īpašnieku, nekavējoties paziņo dzīvnieka īpašniekam par dzīvnieka atrašanās vietu;
23.2. ja dzīvnieks nav apzīmēts vai pēc dzīvnieka identifikācijas datiem nav iespējams noteikt tā īpašnieku, nodrošina patversmē uzņemtā dzīvnieka īpašnieka vai turētāja meklēšanu, ievietojot informāciju plašsaziņas līdzekļos, kā arī izvērtē plašsaziņas līdzekļos ievietoto informāciju par meklējamiem dzīvniekiem. Ja 14 dienu laikā nav izdevies atrast dzīvnieka īpašnieku vai turētāju, patversmes īpašniekam ir tiesības dzīvnieku atdot īpašumā citai personai, paturēt patversmē, nodot turēšanā citai patversmei vai EITANAZĒT. (MK 21.06.2011. noteikumu Nr.472 redakcijā)

Ja gribat lai pēc 14 dienām (labākajā gadījumā, bet var būt arī ātrāk) dzīvnieku iemidzina, zvaniet Luguzim.(MK 21.06.2011. noteikumu Nr.472 redakcijā)

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 18:53

Mīluļi