Dzīvnieku SOS: Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām...(Papildināts!) 33

23. janvāris - 2014. gads! Visiem, kuriem dzīvnieks mājās ir tikai rotaļlieta līdz brīdim, kamēr viņš apnīk - ieskatieties! Šo dzīvnieku vairs NAV! Kāpēc? Un galvenais - par kādiem nodarījumiem viņiem šāds liktenis?

=================

Šobrīd (7. janvārī), rakstot šīs rindas, ir grūti atrast vārdus, jo apzinos komentārus, kurus lasīšu pie šīs publikācijas. Tomēr tas vienalga nemainīs manu viedokli, jo tikko esmu atgriezusies no Valmieras dzīvnieku patversmes, kur apciemoju Smiltenē sagūstītos klaiņojošos dzīvniekus - šoreiz tie bija kaķi. 


Kaķis nu nekādi nav savvaļas dzīvnieks. Tāpēc katram kādreiz ir bijis saimnieks, kurš no mājām ir izsviedis, ja ne viņu, tad kaķeni, kura kaut kur šķūnī vai pagrabā laidusi pasaulē savus mazuļus. Rezultātā bez vainas vainīgie saņem sodu, bet īstie vaininieki šobrīd sēž siltās istabās un truli blenž televizorā...


Ieejot nelielajā telpā - šķūnī, kurš pielāgots gūstekņu izmitināšanai, redzu tikai vienu "tīģeri", kurš jau sapratis, ka tikai cilvēks būs tas, kas izlems viņa likteni - vedīs atpakaļ uz mājām vai piespriedīs viņam 14 dienas ar pilnu ēdiena trauciņu, bet pēc tam....Piedod, mums tu neesi vajadzīgs!


Runčuks ar brūni strīpoto kažociņu noteikti ir mājas kaķis, un, manuprāt, dzīvojis ģimenē, kur ir mazi bērni, jo tādu mīlestības demostrēšanu lieliski pieprot tieši "bērnu kaķi". Runcis ar savu izturēšanos visu laiku "stāsta": "Esmu vislabākais, vismīlīgākais, lūdzu, lūdzu ved mani mājās!"


Kad acis aprada ar krēslaino telpu, rūpīgāk ieskatoties, varēja pamanīt arī pārējos deviņus Smiltenē 3. janvārī sagūstītos. Vairums bija atraduši drošu vietu pie griestiem - uz ēkas pārseguma sijām. Divi melnbalti kaķi sēdēja lepnā vientulībā, bet pašā kaktā vienā melnā kamolā bija saspiedušies četri vai pieci. Kaut kur viducī viena ķepa "nodeva", ka melnā kamolā ir arī viens tīģerkažoka īpašnieks.
Viens tīģerveidīgais kopā ar melnu bēdubrāli bija paslēpušies kādā mēbelē, kas kādreiz kalpojusi par rakstāmgaldu. 


Jau iepriekš atvainojos par fotogrāfiju kvalitāti, jo tā jau diskomfortā mītošos dzīvnieciņus vēl vairāk tramdīt, lai iegūtu labāku kadru, šķita nežēlīgi. Ieskatieties fotogrāfijās, kuras izdevās iegūt, varbūt kāds no tur redzajamiem minčiem ir jūsējais. Tad steidzieties un vediet viņu mājās! 


Īpaši vēlos izcelt runci, kurš redzams pirmajā fotogrāfijā. Viņš ir ļoti,ļoti apmulsis, bet nav zaudējis cilvēkmīlestību...


Papildinājums: Šodien (13. janvārī) sazinājos ar Valmieras dzīvnieku patversmi, kur pastāstīja, ka visi Smiltenē sagūstītie dzīvnieki joprojām gaida savus saimniekus. "Žēl, arī man viņu ir ļoti žēl," atzīst patversmes pārzine. "Jūs atbraucat, pažēlojat un aizbraucat, bet man ir ar viņiem jāpaliek. Nevienam šie kaķi nav vajadzīgi. Ir tomēr jādomā tajā brīdī, kad dzīvnieku paņem, lai pēc tam nav jāizsviež uz ielas." 

Jāpiekrīt šai atziņai un vēlreiz jālūdz, šoreiz varbūt var atsaukties kāds, kurš vēlas šiem minkām dot jaunas mājas. Jo "skaitītājs" ir ieslēgts, un arī viņiem, gluži tāpat kā viņu saimniekiem, kas tos izmeta no siltām mājām, gribas dzīvot...

Patversmes tālrunis: 29230307.


Komentāri 33

tā jādara

Tādi skaisti kaķi un nederīgi.Viņu pēdējā iespēja vēl veicināt, gaudojošo dzīvniekmīļu ķengāšanos un cilvēku nīšanu.Skaisti rakstat komentārus,bet nekādus citus labus darbus dzīvnieku aprūpē neesat veikušas

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 11:28

Baiba

Kas var, palīdzat dzīvnieciņiem, dodot tiem mājas!

pirms 7 gadiem, 2014.01.08 12:29

rencuks

Es ticu kad ir pararela pasaule.....ja pieradinaji uznemies atbildiby,DZIVNIEKS NENODOS.

pirms 7 gadiem, 2014.01.09 12:30

Liekas

ka ķērāji pa mājām tos nelaimīgos ķēruši.Attopieties,vai tādi izskatās klaiņojoši kaķi?

pirms 7 gadiem, 2014.01.11 21:26

Ieva

Tas nemaina lietas būtību. Noķerts, tad noķerts. Ja tavs mīlulis pazudis un ir starp noķertajiem, tad zvani un brauc pakaļ, bet izskatās jau, ka neviens viņus nemeklē.

pirms 7 gadiem, 2014.01.13 14:46

Azanda

Pilnīgi piekrītu Liekas. Nevajag ķert pieradinātus kaķus. Ieva! Ne jau katra tantiņa ir informēta par šīm patversmēm. Ja nebūtu Draugiem.lv es arī tādu rakstu neizlasītu. Kāds gaida, kad beidzot mīlīgais runčuks varbūt atgriezīsies, bet kāds to jau ir nolēmis iznīcībai. Katrā mikrorajonā ir jābūt kaķim, kuru baro visi, bet kurš pats atrod naktsmājas. Es negribu iznest atkritumus vai iet uz pagrabu un raudzīties no kura stūra, kāda žurka izlīdīs.

pirms 7 gadiem, 2014.01.14 08:03

inga

Es domāju,ka katra patversme,lielāku vai mazāku summu saņem no ziedotājiem,tāpat tiek ziedota gan barība,smiltiņas,tiek veikti dažādi pasākumi,patversmju atvērto durvju dienas, jautājums,kamdēl tad pēc tām 14 dienām ir dzīvnieki jāiemidzina.Kāpēc nekad neesmu dzirdējusi šādus izteicienus no Tukuma,Ulubeles patversmēm?Kāpēc?Vai patiešām tā nauda neaiziet dzīvniekiem,bet kādiem kabatās?Attopieties,pie kā ir vainīgi šie minči un kā var normāli domājošs cilvēks,eitanizēt veselus dzīvniekus...

pirms 7 gadiem, 2014.01.13 15:00

Līga

Piekrītu!
Apraudājos, apskatot šos kaķus un aizdomājoties par to, kas viņus sagaida... Es arī nesaprotu, kāpēc dzīvnieki ir jāeitanazē? Es pat būtu ar mieru maksāt "patversmju nodokli" lai tikai šie dzīvnieki dzīvotu. Juglas patversmē biju, interesējos un man pastāstīja, ka ir dzīvnieki, kas tur dzīvo visu mūžu. Varbūt redakcija var noskaidrot, KĀDĒĻ Valmierā tā nav?!!!

pirms 7 gadiem, 2014.01.13 15:59

Aizstāve

Es arī esmu ar mieru maksāt,lai šie kaķi dzīvotu! Kāpēc Rīgā un citās pilsētās pat uzceļ kaķu mājas ielas kaķiem? Kur mūsu dzīvnieku aizstāvju biedrība?

pirms 7 gadiem, 2014.01.13 16:07

verotaja

Skatos ka esat savakusi pagalmu kakus bet tiem kam nav majas tos nevacat.
Projekta pec savacat noteiktu skaitu majas kakus,.

pirms 7 gadiem, 2014.01.13 22:09

Miza

tas, ka šie kaķi vēl joprojām ir tur, kur ir, norāda, ka viņiem nav māju un saimnieku :((( Nevienam viņi nav vajadzīgi... Skumji.
Ja vien es varētu, paņemtu visus...

pirms 7 gadiem, 2014.01.14 11:54

verotaja

Skatos ka esat savakusi pagalmu kakus bet tiem kam nav majas tos nevacat.
Projekta pec savacat noteiktu skaitu majas kakus,.

pirms 7 gadiem, 2014.01.13 22:09

vero labak

apliekat siksniņu savam kaķim un problēmu nebūs, nez kā var pateikt, kas tas par kaķi, piebarotais, manējais vai tavējais, jeb noķeram unn zīlējam

pirms 7 gadiem, 2014.01.14 08:23

nu. nu

Siksniņu?! Varbūt uzreiz to kaķi pakārt kokā, nevis gaidīt ka viņš aiz siksniņas kaut kur aizķersies un pakārsies... Siksniņu var likt kaķim kas dzīvo istabā nevis tiek laist ārā, kāpelē pa kokiem un ķersta grauzējus visādās šaurās spraugās...

pirms 7 gadiem, 2014.01.15 14:32

prātiņ

tādi pagalmu,pilsētu,ciemu kaķi nepastāv.Ja gadijumā kaut kas tamlīdzīgs ir ,tad tie ir jālikvidē un nekādas vāvuļošanas.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 12:12

Alma

Lūdzu ielieciet avīzē Ziemeļlatvija arī šīs fotogrāfijas un pēdējo papildinājumu! Jo ne jau visiem ir mājās dators! Es domāju,ka tad atradīsies kāds kaķīšu saimnieks!

pirms 7 gadiem, 2014.01.14 18:38

mani mīļie

tautieši-varbūt tomēr, tā ilgāk aprunājušies ar SIRDSAPZIŅU, tomēr varam adoptēt kādu no šiem mincīšiem-viņi jau negrib neko vairāk kā tikai savu SAIMNIEKU?

pirms 7 gadiem, 2014.01.15 09:44

Balva

Esmu ar mieru ziedot naudu , lai šos kaķus kastrētu un sterilizētu.Man nav saprotams kā vispār var runāt par eitanāziju.Attopieties.Kā Madonā cīnās par novārdzinātu suņuku.

pirms 7 gadiem, 2014.01.15 14:08

Rita

Paskatoties bildes, nav pārliecības, ka tie būtu ielas kaķi.Varbūt ir vērts vismaz apzvanīt tās mājas kur ķerstija. Var gadīties, ka pēc tā tīģerīša ij raud mazas sirsniņas.

pirms 7 gadiem, 2014.01.15 14:14

Gans

Kas tur Smiltenē par dzīvnieku patversmi ja slepkavo?! Kaut kādi smerdeļi tur to iestādi. Citur vismaz dzīvnieciņus kastrē, lai nevairojas un meklē saimniekus. Kas Smiltenē galīgi apdzērušies krievijas kontrbandas šņabi? Šņabi ļurbāt nauda ir dzīvnieciņiem 50 centus noziedot nevar.

pirms 7 gadiem, 2014.01.15 21:55

SEB

Tad jau arī centra bomzīšiem ziedosim,tiem arī nav māju.

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 09:39

Emils

Kad man ir nauda, tad es nedrīkstu dzert, kad man nav naudas, tad es nevaru dzert, kad tad lai es dzeru ?

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 10:40

Vaira

UZ IELAS DZĪVNIEKI RODAS NO CILVĒKU MĀJĀM!
Kāpēc ļaunuma sakne jāmeklē viņos, ne sevī? Kāpēc daži truliķi savos komentāros cīnās ar tiem, kam žēl un kas cenšas palīdzēt, nevis ar tiem, kas izmet?
Laikam jau pieder pie metējiem.

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 12:32

tur jau tas trakums

ka pašas izmetat ārā, un tad, sirdsapziņu glābjot, metaties aizstāvēt kaķus .Visi citi cilvēki ar šo problēmu nenodarbojas un tas viņiem arī nav jādara.Tikai tad kad šiedzīvnieki sāk traucēt un kļūst bīstami ,pašvaldībām tie jāsavāc un jālikvidē

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 12:27

Sigismunds

Jūs, jau trešo reizi apelējat pie cilvēku sirdsapziņas. Acīmredzot nestrādā šāda saskarsmes forma, manuprāt ir jāizvēlas cita.
Ja, Jūs, tiešām gribētu palīdzēt šiem grūtdieņiem, tad jau vajadzēja aktīvi problēmu atspoguļot pirms to kaķu sagūstīšanas pilsētā.
Man šis raksts atgādina cīņu ar vēju, jo diemžēl, pastāv daudz objektīvu, subjektīvu apstākļu kapēc tas ir tā un ne savādāk.
Pieņemsim, es vēlos, ar kādu no šiem grūtdieņiem dalīt savu mitekli, pievarēšu šo ceļa posmu uz Valmieru un atpakaļ, iespējams, kādam problēmu būs mazāk, bet problēmas radīsies man.
Gribētos dzirdēt raksta autora viedokli uz dažiem jautājumiem:
1. Kur meklēt kvalificēta vetārsta palidzibu? Paša piedzīvotā pieredze liecina, ka Latvijā viņu nav daudz.
2. Kur es, ar savu mīluli, iestājoties siltākam laikam, varēšu pastaigāties, netraucējot apkārtējos iedzīvotājus, speciāli ierīkoti laukumi, atkritumu tvertnes, jo man jau tā vai tā būs jāmaksā pašvaldības nodeva?
3. Pastāv jau arī sanitārās normas. Ko darīt ar mirušā mīluļa ķermeni, ja nu pēkšņi dzīvnieciņš pārvietojas uz citiem medību laukiem. Jeb atkal skrien pa Latviju un meklē dzīvnieku kapsētu?
Šādos gadījumos, rezultāts ir sasniedzams ar preventīvām darbībām, izslēdzot šo dzīvnieku iemidzināšanu. Piemēri pastāv, bet Jūs cīnaties ar sekām.

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 15:55

aicinājums

Kāpēc šos kaķus aizveda uz Valmieru,ja reiz tur nav vietas? Kāpēc nevienojās ar Valkas tukšo patversmi? Saka,ka pie jaunās varas tur ar steidzīgu nost galināšanu nenodarbojas.. Varbūt pareizāk viņus aizvest uz Valku un sabiedrību aicināt ziedot viņu uzturēšanai,līdz jaunu māju atrašanai?! Mans ziedojums garantēts! Un prese tur roku uz pulsa? Palīdzēsim visi kopā!

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 19:24

Pašvaldībām

Pašvaldībām jāorganizē suņu un kaķu izķeršana,to skaita ierobežošana un likvidācija.Suņiem un kaķiem vieta ir pie to īpašniekiem.Nav un nevar būt citas dzīves telpas,dabā viņiem nav paredzēta sava vieta.Apdzīvota vieta nav jāpiesārņo ar suņiem un kaķiem,tie ir kaut kādu dzīvniekmīļu atkritumi ,kas apnikuši

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 10:46

Novēlu

šim homo sapiens māju, kuru apsēdušas žurkas un citi grauzēji. kaut kā ir sa'juta, ka atkritums ir šā komentāra autors

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 10:50

runā

skaisti ,bet neaizmirsti ,ka visi šie murgojumi ir tevis vien izdomāti.Šie kaķi ir liekie un viņiem jau vajadzēja būt iemidzinātiem.Neviens viņus neņems ja jau jūs neņemat tik čikstat ,par maz esat savākušas ,saubagojušas naudu.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 18:16

jautājums

Pēc komentētāja -nīdēja domām-ko darīt ar veciem,vientuļiem cilvēkiem,kuri nevienam nav vajadzīgi? Un ko darīt ar bezsirdīgiem briesmoņiem,kas gatavi nāvei pakļaut katru,kas viņaprāt,nav vajadzīgs?

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 07:21

Slepenais

Vajag uzlikt sodu kaķu barotājām. Tad arī nerastos šīs problēmas.
Ja grib, lai nes uz māju, kaut 100 un gaida kad nograuzīs pašiem ausis.
Uzskatu, ka visi klaiņotāji jāizķer...

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 15:53

Albīne

Jēga ņemt uz patversmi ,ja iemidzina ? Sterilizēt tad un lai labāk nodzīvo savu mūžu tur kur dzīvoja !

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 00:16

Mīluļi