Nav dzīvnieka, nav lieku problēmu 10

Vidzemes dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvju tikšanās laikā Valkā aktīvisti nolēma, ka nav pieļaujams, ka 21. gadsimtā pašvaldībās, kurās netiek civilizēti risināti jautājumi par klaiņojošu un bez saimnieka palikušu dzīvnieku tālāku likteni, kā risinājumu izmanto mednieku ar bisi. Kā teikt – nav dzīvnieka, nav lieku problēmu.

Vairāk par šo tikšanos lasiet ceturtdienas, 22. februāra laikrakstā “Ziemeļlatvija”.   

Komentāri 10

bezjegam

panaciet tak 4iposanu, kur katram zem adas butu 4ips, kur ieramets saimnieka vards un adrese.
par pieradito klainosanu - sodu lidz 500ls.

tas vismaz attures lautinus panemt un izmest kad apniks.

katram saimniekam butu pienakums registret savu miluli ik gadu, vakcinet, utt.
kurs neiet vai nenes - sods 100ls un bridinajums.

pirms 8 gadiem, 2013.02.20 15:32

intrigante

kas attiecas uz klaiņojošiem dzīvniekiem,tad labāk bise,nekā tiek sakosti un sakropļoti mazi berni,un ne tikai...Cik tālu Jus gribat iet,ar savu civilizēto attieksmi???

pirms 8 gadiem, 2013.02.20 21:20

cietušais

tad jau slepkavas un citi varmākas arī jāliek pie sienas,viņi to dara no laba prāta.dzīvniekiem klaiņot iznāk pārsvarā dēļ civilizēto indivīdu bezatbildīgās rīcības.

pirms 8 gadiem, 2013.02.22 11:50

intrigantei

Civilizēta attieksme ir arī tā,kad NAV klaiņojošu dzīvnieku.Un arī tad,ka vecāki seko,lai ar bērniem nenotiktu nelaime... Dzīvnieki nav vainīgi,ka klaiņo.Vainīgi ir cilvēki,kas tos pamet.Un cits "radības kronis" izlemj-nošaut! Tā jūsuprāt,ir civilizēta attieksme?

pirms 8 gadiem, 2013.02.20 22:43

[email protected]

Vecāki nevar visu dienu gaidīt no skolas pārnākam bērnu ,lai vinš veiksmīgi tiek mājās! Domā ko runā!Civilizētu attieksmi pelnījuši bērni kuri netiek garām uz ceļa uzbrūkošam sunim ,te nav runa par bērnu pieskatīšanu!Tad man jāpamet darbs lai sagaidītu bērnus no skolas ja?

pirms 8 gadiem, 2013.02.21 09:56

to [email protected]

saziņas līdzekļos ļoti bieži ziņo par pazudušiem bērniem.Nezin vai pie to pazušanas arī ik gadījumā vainojami klaiņojoši suņi?Jeb vai -drošs paliek drošs-sāksim šaut arī jebkuru pa ielu vai ceļu klīstošu cilvēku kā potenciālu bērnu nīdēju.

pirms 8 gadiem, 2013.02.22 09:54

intrigante

runa jau nav tikai par berniem,pieaudzis cilveks,var sevi daudz maz aizsargāt,bet berni ir neaizsargāti.Cik beidzamaja laika ir sakostas pensionāres,ir pat bijuši letāli iznākumi.vai tas nevienam nerūp?????un kas attiecas uz cilvēkiem-slepkavām....es esmu PAR nāves sodu Latvijā.

pirms 8 gadiem, 2013.02.22 18:40

civilizācija

Bet runa jau arī ir par to,ka cilvēki ir vainīgi pie dzīvnieku klaiņošanas un par to ir jāsoda! Nu nevar sākt šaudīties pa labi,pa kreisi! Dzīvnieki ir jāķer,jāievieto patversmēs,jāārstē,ja vajadzīgs un jāmeklē jaunas mājas. Ja dzīvnieks ir ļoti agresīvs,tad protams,jāpieņem lēmums par eitanāziju,bet ne jau barbarisku izšaušanu! Tā jau mēs varam aizrunāties arī līdz tam,ka jāizšauj arī cilvēki,kas kaut kādā veidā varētu apdraudēt bērnus. Bet kurš noteiks,vai vecākiem vienkārši rādās, vai cilvēks tiešām ir bīstams? Drošības pēc arī...?

pirms 8 gadiem, 2013.02.21 10:07

aiga

Sīs tēmas sakarā runa ir par suņiem nevis psihiski nelīdzsvarotiem cilvēkiem! Nevajag pārspīlēt,tas ir kas cits.Man arī bērni nāk no skolas taisnā ceļā uz mājām bet kaimiņu suņi uz ceļa rūc?Kāds sakars ar bērnu klaiņošanu ?

pirms 8 gadiem, 2013.02.22 17:54

aigai

Bet par to jau te ir tā polemika! Par to,ka kaimiņu suns uz ceļa rūc (ja viņš nav savā teritorijā),ir vainojams saimnieks!Suns ir suns-var būt bezgala mīļš un uzticams un var būt arī nikns vai nelaimīgs.Viss atkarīgs no cilvēka!Nelaimes sakne ir atbildības trūkums,pat bezatbildība un nežēlība.Dažkārt briesmīga nežēlība...

pirms 8 gadiem, 2013.02.22 18:50

Mīluļi