Pārpublicēts: Dzīvnieku SOS: Taisnības gaidās! 13

Strādājot patversmē katru dienu tu uzzini kaut ko jaunu,nokļūsti situācijā,kad nav izejas,nav arī likuma,jārīkojas uz vietas, jāvadās pēc apstākļiem. 


Kad tiek rāts-sodīts suņa saimnieks,kura dzīvnieks klaiņojis, izdarījis pārkāpumus,es vēlētos,lai ierēdņi netaisa apjukušas sejas un nestāsta par valsts likumu nesakārtotību,par to,ka īsti nezin kā jārīkojas! Zvans uz patversmi- ko darām,kā rīkojamies? Nav jau grūti to dzīvnieciņu paņemt,bet saimniekam jābūt sodam vai liegumam par jauna suņa iegādi un turēšanu. Policists pasmaida,saka- slikti rīkojaties, pakrata saimniekam pirkstu, vai arī kārtējā administratīvajā komisijā,pēc 10 brīdinājumiem, uzliek 5 latu sodu. 

Patversmes palīdzība nepieciešama dienā,naktī,kad saimnieks cietumā, nebaro suni,kad nepieskata dzīvniekus,nedod Dievs,ja atrodam savainotu dzīvnieku, jo tad viņš kļūst par mūsu problēmu,jo neviens nav gatavs maksāt par ārstēšanu. Pārmetumi patversmei par neizdarību. Vai kāds ir pajautājis,cik naudas piešķir dome,cik ilgi, pēc likuma, dzīvniekam jāuzturas patversmē un kas notiek pēc tam?! Ja cilvēki ziedo patversmei,tad tā naudiņa tiek dota dzīvniekam,kuram nav saimnieks, tas miris,zaudējis mājvietu,ģimenē patiešām notikusi nelaime. 

Darba zaudēšana, šķiršanās no vīra, vai pārvākšanās uz jaunu dzīvesvietu nav argumenti,lai pamestu dzīvnieku. Patversme ir viena,iedzīvotāju daudz, grūti katram līdzi just,kad pašiem jālūdz palīdzība un ne jau dēļ tā,ka netiekam galā,bet dēļ tā,ka cilvēkiem reizēm nav sirdsapziņas un atbildības sajūtas!


Šodien mēs abi ar draudziņu piedzīvojām nodevību un nāvi. Nodevība no saimnieka puses, zaudējums- nāve nebija nekāds traģisks notikums,tas bija vetārsts,kurš iemidzināja otru suni,kas bija pamests kopā ar Draudziņu.Sunītis bija vecs, nodevības un neuzticēšanās dēļ, kļuvis agresīvs,kodis gan barotājiem,gan bērniem,tādēļ cilvēku drošības un paša suņa labad tika nolemts viņu iemidzināt... skumji,bet fakts...


Draudziņš, turpretī, ir jauns, draudzīgs, tikai nav mācīts, tāds- pats par sevi izaudzis suņuks. Kad tuvojāmies viņa būdai, sunītis nerēja, bet smaidīja, viņš ir priecīgs redzot cilvēku, jo tik ļoti viņam tas ir pietrūcis. Labi,ka kaimiņi nākuši pa laikam barot.Sūdzības rakstītas, gadiem nekas nemainījās, tikai jau kādu laiku stāvējusi tukša māja ar diviem likteņa varā pamestiem suņiem. Gan kāds atpazīs tos,kuriem suņi piederēja un man draudēs par to,ka šos cilvēkus nomelnoju. 

Es rakstu tikai to, ko katru dienu izdzīvoju- nodevības un dažādus likteņstāstus. Saimniekam ir tiesības, personīgās cieņas aizskaršana,nomelnošana,goda un jūtu aizskaršana- tas tikai uz cilvēku vērsts. Bet kā tad ar jūsu četrkājaino draugu,kā ar viņa jūtām un labturību?!

Šoreiz es izmantošu savas cilvēka tiesības un uzrakstīšu kā pieredzēju nāvi,kā bridu pa suņa mēsliem, lai tiktu Draudziņam klāt,kā vēl nedēļām ilgi izzināšu kāds īsti suns ir,lai piedāvātu jaunajiem saimniekiem. Nebūtu šī stāsta, ja katrs būtu savā vietā,būtu atbildīgs,ievērotu likumu un cienītu cita cilvēka darbu un dzīvi.

Citu aizvainot ir ļoti viegli, pārmest, taču pirms tā - skats uz sevi no malas. Kāds tad es esmu pats? Vai rīkojos godīgi,esmu saprotošs un iecietīgs kā to prasu no citiem?

Pieskatiet, rūpējaties par saviem mājas mīluļiem. Ja dzīvē iet grūti- zvaniet uz patversmi,lūdziet palīdzību! Dariet to un neaizmirstiet,ka mēs arī esam cilvēki,neuzveliet savas problēmas uz citu pleciem,jo patversmes ir pārpildītas! 

Komentāri 13

Viktorija

Vai Jums neliekas, ka Ziemeļlatvija daļēji pārvēršas par kautkādu dīvaiņu dzīvnieku mīlēšanas sludinātāju? Es uzskatu, ka pret dzīvnieku ir jāizturas ar mīlestību, bet te nu drusku par daudz, nevar izglābt katru vientuļnieku, pamesto, saimniekam vairs nevajadzīgo, ir jābūt kādām robežām, bet Jūsu portālā šīs nepārtrauktās vaimanas un centieni iežēlināt vai saraudināt.
Man mājās ir divi suņi un kaķis, bet mazbērni katru dienu lūdzas - paņemsim šito pie mums!

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 11:47

I.Vilne

Cienījmā Viktorija! Iedomājieties situāciju - jūsu mīlulis noklīst,pazaudējas vai tiek nozagts un pēc tam aizmūk-vai nemeklēsiet,pazuda un viss? Šis sunītis ir tieši tāds gadījums,klaidoņi nemēdz staigāt ar kaklasiksnu,viņam IR saimnieks. Te nav runa par ieželināšanu,bet gan par informāciju. Paldies Ziemeļlatvijai ka palīdzat!

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 13:38

Viktorija

Mīļā kundze! Vai tad Tukumā pazudušais sunītis meklējams Ziemeļ-Latvijā?

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 14:01

slota

Vienīgais prieks,ka tik ļaunai būtnei izauguši tik iejūtīgi mazbērni. Līdzjūtība nekad nevar būt par daudz. Kauns lasīt jūsu rakstīto.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 15:19

slotai

Tev laikam bērnu nav, tu nejūti, ka šādi mīlestības sludinājumi bērnus sāpina.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 15:44

slota

Man ir bērni. Arī suns ir. Mācu bērniem ar mīlestību izturēties pret dzīvniekiem un veciem cilvēkiem. Nekādas vaimanas te neredzu. Paldies "Ziemeļlatvijai" Svētīgu darbu darāt.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 15:50

Viktorijai

Varbūt der tomēr izlasīt vēlreiz rakstu lēnāk, tad nāks apskaidrība, ka tur ir uzsvērta problēma par saimnieku beatbildību nevis aicināts ņemt mājās suni. Bet uz sevi vērstam cilvēkam jau laikam ir grūti kaut ko tik "sarežģītu" saprast. Vienīgā laime, ka tādu viktoriju ir uz 100 normāliem cilvēkiem - ir ne vairāk kā viena.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 16:00

Viktorija

pirms 19 min
Ziemellatvija.lvDzīvnieku SOS: Kaķis meklē mājas
Te ir atbilde par to, ka neaicinot ņemt dzīvniekus mājās.
Man bērnu žēl, viņi to visu lasa un raud.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 16:45

Gita

kādēļ tad Jūs nevariet pateikt saviem mazbērniem , ka Jums personīgi nav iespējams pieņemt visus pamestos dzīvnieciņus, bet Jūsu mazbērniem ir iespēja meklēt citas mājas , kur var būt šāda iespēja, bet nav informācijas par šādiem dzīvniekiem, ne jau katram ir pieeja internetam.Paldies Ziemeļlatvijai!

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 19:58

arnolds

Kapec adas negere un nepardod. Sunu adas loti augstu kotejas.Tur ari butu nauda. Ka ta govju, aitu adas gere. Dzivnieks vien ir, kaut istabas.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 16:33

niknā

pats savu ādu nagribi pārdot, jeb tā par daudz sasmērēta necilvācības dubļos ?!

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 17:05

šoreiz

piekrītu I.VILNEI,jo gadījumi ir dažādi,cik nav bijuši gadījumi,ka saimnieks meklē savu mīluli,bieži"treknajos"gados pazuda suņi,man arī gaišā dienas laikā pazuda 2suņi,kucītei pat mazuļi palika.

pirms 7 gadiem, 2014.02.13 14:52

viktorijai

Nu nedodiet mazbērniem Ziemeļlatviju,ja gribiet no skarbās pasaules pasargāt!
Bet ja nopietni- vai tiešām labāk būs,ka viņi neko nezinās par pamestiem dzīvniekiem,par cilvēku cietsirdību? Cik ilgi nosargāsiet?

pirms 7 gadiem, 2014.02.13 16:03

Mīluļi