Viņu tur ir daudz, un visi gaida tieši tavu mīlestību. 24

Garšīgākā daļa no smilteniešu saziedotajām dāvanām jau atrodas pie Līču astaiņiem un ķepaiņiem. Viņu tiešām tur ir daudz, un visi gaida tieši tavu mīlestību.Jau informējām, ka šodien bija paredzēts apciemot mūsu sadarbības partnerus – biedrību Ulubele, kas apsaimniekoto dzīvnieku patversmi Līčos. “Ziemeļlatvijas” auto diemžēl nevarēja ietilpināt visu to, ko Smiltenes un Launkalnes dzīvnieku draugi atvēlēja Līču dzīvnieciņiem, tāpēc vispirms uz patversmi nogādājām nepieciešamāko – barību un vienreizlietojamos paladziņus. 


Šobrīd jau pavisam droši varam informēt, ka pēc atlikušajām dāvanām – segām, dvieļiem un citiem midziņu materiāliem Ulubele brauks pakaļ pati. Vienlaikus biedrības pārstāvji, arī ķepaiņi, ciemosies pie saviem draugiem bērnudārzā “Pīlādzītis”. Atlicis tikai precizēt ciemošanās datumu.

Komentāri 24

Inga Karpova

Lepojos ar saviem kolēģiem Smiltenē par šo sirds darbu! Liela pateicība arī visiem labajiem cilvēkiem, kuri ziedoja nepieciešamās lietas!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 10:35

Ātrie kaķi

Man kaimiņš arī saka, tāda veiksme, tā veicas, varbūt „uzbrukt Amerikai”?

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 18:11

.....

Jā, cilvēki ir tik bezatbildīgi!!! Ļauj vairoties un pamest dzīvniekus.

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 10:55

atbalstu un piedalos. Paldies par to, ko Jūs darāt

Šādu akciju vajadzētu Valmieras dzīvnieku patversmei. Man nebūtu žēl ziedot tiem dzīvniekiem, lai tikai viņi dzīvotu! Tas, kas tur notiek nav normāli kādēļ tik bagātā pašvaldībā kā Valmiera masveidā jānogalina veseli dzīvnieki. Tiklīdz 14 dienu termiņš pagājis... Informācija par Smiltenē atrastajiem kaķiem, piemēram, pat netika ievietota patversmes mājaslapā!
Uzskatu ka Valmiera nav tā nabagākā pilsēta, lai nevarētu sagādāt barību un pārējo dažiem desmitiem dzīvnieku. Pat Cēsīs to var. Nerunājot par Ulubeli un daudzām citām patversmēm.
Varbūt redakcija var pacelt šo jautājumu! Tur galu galā tiek nogādāti arī Smiltenes dzīvnieki.

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 12:52

OzolaS

Šodien pēc sarunas ar Ulubeli, ir iegūta informācija, kas ļaus uzdot vairākus jautājumus Smiltenes novada pašvaldībai. Pats svarīgākais - kāpēc līgums par dzīvnieku ķeršanu tika noslēgts tieši ar Valmieru, kur dzīvnieku tālākais liktenis ir mums zināmais..Arī Ulubele ir ar mieru slēgt līdzīgu līgumu un nepieciešamīgas gadījumā doties uz Smilteni, bet dzīvnieku likteni pēc tam lemt civilizēti. Par šo un arī, ko nozīmē un kāpēc tieši "14 dienas", lasiet kādā no turpmākajām "Ziemeļlatvijām"!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 13:12

pievienojos

Par tām 14 dienām un "naudas trūkumu" iesaku pajautāt arī Valmieras pašvaldībai! Tagad tur atkal saimniekus meklē Smiltenes sunītis.
Lai Valmieras pašvaldības un patversmes darbinieki aizbrauc pieredzes apmaiņā uz citām patversmēm, kā jāmeklē dzīvniekiem saimnieki! Vismaz visu Vidzemes reģiona pašvaldību un reģionālo laikrakstu mājaslapās un avīzēs info par dzīvniekiem lai ievieto.

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 17:05

Ilona

Paldies Sarmītei Ozolai par šo organizēto akciju! Tā turpināt! Turpmāk informāciju par akciju vajadzētu mazliet savlaicīgāk. Bez tam , manuprāt, ir iespējas iesaisīt arī uzņēmējus, kuri , ceru, ziedotu transporta pakalpojumus , naudas līdzekļus,, materiālus u.c.
Lai visiem labajiem cilvēkiem kopā izdodas izdarīt daudz labu darbu!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 14:30

OzolaS

Paldies par labajiem vārdiem, bet vēlā paziņošana šoreiz bija apzināta, jo ļoti labi zinu, kādi ir mūsu smiltenieši. :) Uz Līčiem devos pa ceļam un ar mazo auto. Tagad ulubelieši brauks pie mums, atgūsim nokavēto. Viena vesela krava jau Smiltenē gaida. Vēl ir vairāki cilvēki, kuri sarūpēto pagaidām glabā mājās. Paldies! Sazināsimies!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 14:39

Ātrie kaķi

Ātro kaķu dzīve rit kā uz ātrgaitas ceļa. Visam jānotiek tagad – gaidīt nevar. Ātrie kaķi nav pieraduši gaidīt. Viņi zina, ka dzīvo tikai vienreiz, tāpēc ir jāizdzīvo viss un jāizdzīvo maksimāli. Šī tipa kaķi gūst adrenalīnu no dažādām āra aktivitātēm, kas ļauj vienmēr būt labā formā un garastāvoklī. Viņus kaitina vienīgi lēna notikumu gaita, - viņi vienkārši nespēj izturēt laika izniekošanu.
Dodiet naudu mūsdienīgiem kaķiem!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 18:00

Inga

Kāds prieks par to, ka esma kaut drusciņ, dusciņ palīdzējuši. Labu cilvēku ir daudz vairāk Smiltenē kā skeptiķu. BET LAI IZDODAS ARĪ TIEM SKEPTIĶIEM, JO VŅI NESAPROT KO DARA! Sunītis priecīgs pat par rotaļlietu......

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 19:17

Incis

Var jau būt, ka S. Ozola arī kādu dzīvnieciņu pie sevis paņemtu ?

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 20:18

OzolaS

Ja Incim ļoti interesē, varu pastāstīt: Man mājās šobrīd ir 3 sterilizēti kaķi un viena kaķene, kuru savulaik kāds pavisam maziņu bija atstājis Smiltenē pie Zemnieksētas, kā arī māju sargā savulaik Mēru pusē no kādu māju pagalmā "iemesta" kucēna izaugusi gudra suņu meitene. Un nepavisam nav izslēgta iespēja, ka nākotnē atradīsies vieta vēl kādam likteņa pabērnam...

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 20:47

Incītis

Paldies Sarmītei un visiem labajiem cilvēkiem, kas palīdz mūsu "mazajiem brāļiem" ! Skeptiķi bez tam var palīdzēt arī kādam brikšņos ieaugušam dižkokam, aizbirušam strautam vai piedrazotai upītei. Runa taču nav par naudu, bet čaklām rokām un dāsnu sirdi!
Lai vairojas labais! Izlasiet vēlreiz "Kaķīša dzirnaviņas"! .....

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 08:39

barbarisms

Joprojām šausminos par Smiltenes "varoņdarbu"-nodot nāvei Valmierā 14 skaistus kaķus!
Tā ir nežēlība,vēl vairāk-mežonība!Pārfrāzējot: līdzīgi kā: "Nav cilvēka,nav problēmu",šai gadījumā "Nav kaķu,nav problēmu"! Vainīgi ir cilvēki,bet nogalināti tiek dzīvnieki... Tā turpinot,iespējams,Smilteni apsēdīs žurkas. Un to būs pelnījusi!

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 09:02

Ieva

Lūdzu, ziņojiet laikus, kad Ulubele brauks uz Smilteni, jo ir daudz sedziņu sakrājies.
Varbūt var atbraukt ar kādiem zvērukiem, kuri ciemošanās laikā atradīs saimniekus.

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 09:10

OzolaS

Noteikti laiku paziņosim!Provizoriski tas ir februāra sākuma nedēļas. Iespējams, ka līdzi atbrauks arī kāds dzīvnieks...bet jārēķinās, ka atpakaļceļā būs atlikusī krava, kas joprojām gaida Smiltenes redakcijā. Tāpēc pasažieru skaits nevar būt liels. Katrā gadījumā redakcijā jau mums veidojas kontaktu sarakstiņš, kuriem paziņot datumu vai satikties, tiklīdz būs zināms datums. Ja sedziņas nav lielgabarīta, droši var atgādāt arī līdz Smiltenes birojam, jo vēl nedaudz vietas, kur novietot mums ir. T. 26414911. Droši zvaniet - sarunāsim konkrētāk.

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 09:42

Vita Ceriņa

Prieks, ka varējām palīdzēt Ulubeles astaiņiem! Paldies Ziemeļlatvijai, ka noorganizējāt šo akciju. Katrs ar savu sedziņu un pārtikas maisiņu diez vai uz Līčiem dotos.
Pārlasīju komentārus.. Jā, nekas šai dzīvē nav mainījies! Kāds tomēr pavaicāja, vai S.Ozola nepaņemtu kādu dzīvnieciņu pie sevis. Cienījamā S. Ozola, paldies, ka informējāt, cik un kādi dzīvnieki ir Jūsu mājās. Pat tad, ja Jums viņu nebūtu (piemēram, tāpēc, ka ir alerģija pret dzīvnieku spalvām ), tas taču neliedz palīdzēt citiem?! Vai arī es neko no dzīves nesaprotu..
Par Smiltenes kaķīšiem.. Man ļoti patīk šie dzīvnieki, diemžēl tie tikpat ļoti nepatīk maniem suņiem. Tāpēc manās mājās kaķu nav vairākus gadus. Un ticiet man, šis fakts zināmās aprindās izraisījis neredzētu nekaunību - sakņu dārzā ražu parasti pirmie sāk novākt grauzēji. Rudens nogalē sākas iebrukumi mājā un pagrabos. Cīnāmies par katru dārzeni!
Nezinu, vai Smiltenes dīvānos dusošie kaķi vieni tiks galā ar visiem pilsētas grauzējiem. Ja tomēr nevar šos bezmāju kaķus sterilizētus atgriezt pilsētā, tad labāk tomēr tos atdot Ulubelei. Vai Ziemeļlatvija uzņemtos rakstīt pilsētas domei vēstuli par šo problēmu? Es piesakos līdzdarboties.
PALDIES manis uzrunātajiem dzīvnieku draugiem: Dzintrai, Maritai, Guntim, Sintijai, Rutai un Mārim.
P.S. Telefona numurs ziedojumiem 90006083.

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 11:58

Redakcijai

Vai varat steidzami vēlreiz ievietot pie jaunumiem un avīzē rakstiņu Dzīvnieku SOS: Ievietoti Valmieras dzīvnieku patversmē!
Atkal tur ievietots Smiltenes suns, kura stundas (dienas) ir skaitītas. Un vēl viens sunītis.
Man diemžēl nav iespējas pieņemt liela auguma suni. Bet varbūt ir kāds atsaucīgs cilvēks, kurš pieņemtu. Izglābsim dzīvnieka dzīvību!

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 19:54

Ieva

Nespēju atrast likumos, bet tas, ka dzīvnieks jebkurā patversmē, ja viņš nav nāvīgi slims vai izteikti agresīvs, ir OBLIGĀTI jātur 14. dienas, gaidot saimnieku īsto. Tad var viņu adoptēt?

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 22:20

Līga

Cik saprotu, Valmierā patur tās 14 dienas un VISS. Ja jau uzreiz zināms, ka bezsaimnieka suns, meklē mājas uzreiz.
Skat. Valmieras dzīvnieku patversmes mājaslapā:
http://www.dzivniekupolicija.lv/lv/valmieras-patversme-sludinajumi
Par šiem abiem suņiem Valmieras patversmes mājaslapā norādīts, ka tie „meklē mājas” un ka tagad patversmē gaida savus vai jaunus saimniekus.
Ja paši nevarat paņemt, varbūt varat ieteikt draugiem, radiem!

pirms 7 gadiem, 2014.02.01 00:00

Ievai

Kaut kāds absurds! Papētīju Dzīvnieku aizsardzības likumu. Tā ievadtekstā ir teikts, ka nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku. Bet tālāk 8.pantā - "Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem un normatīvajiem aktiem, kas reglamentē dzīvnieku labturības jomu, vietējā pašvaldība organizē klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu un, ja nepieciešams, nogalināšanu"!
Varētu tālāk meklēt Smiltenes/Valmieras saistošajos noteikumos, bet Smiltenes mājaslapa šobrīd nestrādā.

pirms 7 gadiem, 2014.02.01 00:19

skumji...

Valmieras saistošie noteikumi:
Noķertie suņi ar kakla siksnām, kaķi ar atšķirības zīmēm (interesanti, kādām?:) jānogādā patversmē, kur īpašnieks (valdītājs) var tos saņemt 14 dienu laikā. Ja īpašnieks nav pieteicies vai nevēlas saņemt savu suni, kaķi, dzīvnieks tiek eitanizēts vai tam tiek atrasts jauns īpašnieks. Izķertos klaiņojošos kaķus iemidzina diennakts laikā. Tā lūk…

pirms 7 gadiem, 2014.02.01 00:21

Renars 6g

Labdien,kur es varetu aiznest savas nevajadzigas mantas?Lai sunĪšiem butu silti,es esmu GATAS TO DARĪT.

pirms 7 gadiem, 2014.02.03 20:12

OzolaS

Ja vēlaties ziedot, līdz pietdienai gaidām ziemellatvija.lv redakcijas birojā Smiltenē!Ulubeles pārstāvji pie mums ieradīsies rīta pusē.

pirms 7 gadiem, 2014.02.03 20:26

Mīluļi