Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EP atbrīvo vairāk nekā 3 miljardus eiro ES veselības aprūpes nozares atbalstam problēmas

Plašāka testēšana, atbalsts ārstiem un medmāsām slimnieku kopšanā: Eiropas Parlaments piektdien lēma atbalstīt veselības aprūpes nozari ar 3,08 miljardiem eiro no ES budžeta.

ES līdzekļus tieši virzīs veselības aprūpes sistēmu atbalstam dalībvalstīs, lai palīdzētu tām cīņā ar koronavīrusa pandēmiju. Atbalstītā ierosme ļaus ES iegādāties steidzamas medicīnas preces, piemēram, maskas un elpošanas ierīces, pārvadāt medicīnisko aprīkojumu un pacientus pārrobežu reģionos, finansēs papildu ārstu un māsu pieņemšanu darbā krīzes punktos visā Eiropas Savienībā, kā arī palīdzēs dalībvalstīm izveidot pārvietojamas lauka slimnīcas.

Kopumā 3,08 miljardi eiro no ES budžeta tiks izmaksāti galvenokārt caur Ārkārtas atbalsta instrumentu (2,7 miljardi eiro) un ES civilās aizsardzības mehānismu rescEU (380 miljoni eiro).

Šajā atbalsta paketē iekļauti arī papildu līdzekļi repatriācijas lidojumu finansēšanai (45 miljoni eiro) no ES Civilās aizsardzības mehānisma, vairāk līdzekļu Eiropas Slimību profilakses un kontroles centram (3,6 miljoni euro), kā arī atbalsts Grieķijai darbā ar paaugstinātu migrācijas spiedienu (350 miljoni euro) un palīdzība Albānijas atjaunošanā pēc zemestrīces (100 miljoni euro).

Eiropā