Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sabiedrībai svarīgo procesu veicināšanas Biedrības ‘Latvija 1918’, paziņojums.

Saņemot Valkas novada Vēstis laikrakstu, Biedrības vārdā vēlos paskaidrot dažas nianses par Rīgas ielas 12 lietu.

1. Valkas pilsētas priekšsēdētāja pārmetumi Biedrībai par itkā nepiedalīšanos 29.12.2016. gadā Valkas novada teritorijas plānojuma diskusijās esot bez pamata, jo Biedrība esot dibināta tikai 2017. Gada 20. Februārī. Ka fiziska persona arī nebiju informēts Valkas novada Vēstis laikraksta lapās, ka Rīgas ielas 12 nams esot nolemts ar būvatļaujas Nr. 1-21.1/38 izsniegšanu, kas bija izsniegta 2016. gada 23. Novembrī. Paredzu, ka šī ziņa tika apzināti turēta lielā noslēpumā, jo triju mēnešu laikā no 23. Novembra līdz 24. Februārim Sabiedrībai būtu vairāk laika glābt māju.

2. Biedrība nespēj ignoret nepārtrauktus Valkas pilsētas priekšsēdētāja aicinājumus pieteikties pārņemt apsaimniekošanā kādu no pašvaldības īpašumā esošiem īpašumiem graustā stāvoklī. Tāpēc 24. Februārī Valkas novada deputātu vārdā, jo priekšsēdētājs negaidīti apslima, Biedrība nosūtīja vēstuli ar lūgumu atdot apsaimniekošanā pašvaldībai piekritīgu īpašumu , kas atrodas Poruka ielā 4, vecās 1896. Gadā celtas dzelzceļa stacijas ēku un apkārtējo teritoriju, nosaukums pēc kadastrs.lv lapas „Dzelzceļa līnija Valka-Igaunijas robeža”, ēku un zemi 5 ha apmērā, ieskaitot sliedes. Īpašuma vienotais kadastra numurs - 94010050130.
Vienlaicīgi, Biedrības vārdā tika lūgts tūvākā gada laika posmā ieplānot Pilsētas budžētā un piešķirt Biedrībai finanšu līdzekļus žoga uzbūvei, pārtraucot caurstaigāšanas iespējas cauri Poruka ielas 4 teritorijai tikt Blaumaņa ielā, samazinot riskus, nosargājot ēku no demolēšanas un neizpostot sasniegto progresu. Ka arī, nepiemērot biedrībai neizpildāmus apsaimniekošanas slogus un nosacījumus, tādus kā NĪN samaksa vai zāles pļaušana apkārtējā teritorijā. Biedrība ir tikko dibināta, un tai nav tik daudz līdzekļu.

Aplūkosim cik daudz Valkas pilsētas priekšsēdētāja vārdi saskan ar darbiem. Es pilnīgi pieņēmu, ka atteiks, motivējot, ka – biedrība esot jauna, biedrībai esot maz biedru, biedrībai nav naudas, biedrības apsaimniekošanas ideja nav droša, utt.

Būšu ļoti pārsteigts, ja Dome uzaicinās Biedrību parakstīt apsaimniekošanas līgumu.


Paldies.


Ar cieņu,
Sabiedrībai svarīgo procesu veicināšanas biedrības ‘Latvija 1918’, valdes priekšsēdētājs,
Voldemārs Mellups.

lukiasmi

Tātad pietiek sanākt kopā dažiem plānprātiņiem, uzskricelēt pieprasījumu domei un - hoplā - 5 ha zemes pilsētas vidū jūsu rīcībā... + ekas + sliedes u.t.t. Kā var būt tik apdauzīts, lai uz ko tādu cerētu? Smieklīgi .

pirms gada, 2017.03.31 12:21

biedriba.latvija1918

Komentē domes darbinieki? Nevajadzēja solīt neizpildamas lietas, jau jau soīts tika minimums trīs reizes un vēl sabiedriskos medijos, tad jautājums, kurš te esot plānprātiņš.
Sliedes izīrējot spēj nest naudu stacijas ēkas restaurācijai, lukiasmi tos noteikt domā tikai plaknē - nodot lūžņos.

pirms gada, 2017.04.01 01:41

multi7

Nez kam tad tas sliedes izīrēsi? Naftas bāzei? Un pa kādām cenām? Nevienam citam tās sliedes nevajag! Cik gadsimtos iekasēsi no īres par pāris kilometru garu sliežu ceļu miljonu, lai atjaunotu stacijas ēku? Ja sliedes tiek izmantotas vasaras sezonā, labi ja reizi mēnesī. Tukša muldēšana, kas pat neatbilst teicienam: "Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē" Šeit pat nav aizkrāsne...

pirms gada, 2017.04.01 17:59

biedriba.latvija1918

Nemaz neplānoju atskaitīties anonīmiem komentāriem. Raksti zem savā vārda multi7, ja neko nejēdz par nozari paklusē. Stacijas ēkai nevajag miljonu, un pa lielam, šīs lūgums esot akcija lai pieķert Kraukļa kungu melos. Skaidrs ka nevienam nekas netiks atdots. Valkas sabiedrība tāda letticīga, tiem var melot - nāciet, darba pilnas rokas, jo zin, ka neviens nenāks, bet te tāds aplauziens notika. Jāturpina slimot līdz vēlēšanām, lai novilkt laiku, tad tiktu neievēlētam un atdot vai neatdot jau nebūs pilnvaru, bet citiem deputātiem šīs solījums nav un nebūs saistošs, jo Kraukļa kungam nebija ieraduma runāt domes vārdā.

pirms gada, 2017.04.04 10:40

multi7

Ja tā nav tukša runāšana, tad kāpēc "neatskaitīties" anonīmiem komentāriem! Kā arī neredzu, ka jūs atklātu savu identitāti!

pirms gada, 2017.04.07 18:25

biedriba.latvija1918

Anonīms esot nulle. Nevajag pārlikt pārmijas. Ja pilsētas galva patiešām esot gatavs atbildēt par vārdiem un deputāti atbalstīs ieceri īpašumu atdot apsaimniekošanā, kā bija solīts preses izdevumos, būs arī raksts avīzē sabiedrībai ar Biedrības plāniem un mērķiem sakarā ar P4 īpašumu. Līdz tam laikam tas viss būs gaisa pils būve, kas nekad nebija personīgi mans jājamzirgs.

pirms gada, 2017.04.08 10:38

nazis.ass

Cienītais kungs biedriba.latvija1918 . Jūs vienkārši meklējat kašķi. Apsaimniekošana nozīmē uzņemties visas saistības un pienākumus par īpašumu, tai skaitā arī nekustamā īpašuma nomaksu, teritorijas un blakusteritorijas sakopšanu, žoga uzstādīšanu par jūsu līdzekļiem un tikai tad apsaimniekošanas rezultātā iegūtos labumus varat izmantot savām vai šajā gadījumā jūsu organizācijas labā. Atšķirībā no nomnieka, apsaimniekotājs nemaksā nomas maksu, un tikai. Pēc visa jūsu aprakstītā, jūs neesat spējīgs neko apsaimniekot, gluži pretēji, jūs vēlaties izsaimniekot pašvaldības līdzekļus. Vienalga vai pašvaldības vadībā ir Krauklis neatkarīgi no viņa slimības, jūsu piedāvāto variantu neatļauj Latvijas likumdošana. Ja viņš piekristu šai afērai, tad Valsts kontrole viņu "iemācītu lidot".

pirms gada, 2017.04.10 19:23

biedriba.latvija1918

to nazis.ass

Jautājums Nr.1. Priekškam esot vajadzīgs līdz klinķim novests īpašums, lai tam būvēt žogu par savu naudu, maksāt NĪN, rūpēties un kopt?

Jautājums Nr. 2. Vai drīkst un fiziski var izsaimniekot to kas eksistē tikai uz papīra? Jūs dzīvotu tājā ekā stāvoklī, kāds esot šobrīd?

Ja likumdošana neatļauj, Kraukļa kunga koālicijai jāatrod variantu, kā īstenot šī īpašuma nodošanu. Jāatrod pareizos likuma pantus un vārdus.

Biedrība nelūdza šo vai kādu citu ēku. Bet ir Kraukļa kunga raksts Valkas Vēstnesī ar aicinājumu visiem, kam rūp vecas ēkas, to arhitektūra un vēlme saglabāt tās nākamām paaudzēm - nākt, jo redz darba pilna rokas.

Vajadzēja konsultēties pie juristiem pirms publiski solīt to visu.

Manis pēc var arī neatdos, turpināt sapņot par investoriem, lai ēkai sāk fiziski sadalīties gabalos. Nemaz tālā nākotnē nav. vēl gadus 30-50. Tad nevajadzēs nevienam.

pirms gada, 2017.04.11 15:00

biedriba.latvija1918

Biedrība vēlas apstādināt ēkas bojāšanos. Protams uzreiz nav skaidra mērķa, jo kā var plānot un piedāvāt kādam kautko, kas nepieder vai nav apsaimniekošanas līguma.
Protams vēl nav uzrunāti augstas klases restaurātori, bet ir pazīstami, jo nav ētiski traucēt citu laiku, kad pašam tikai ideja un nevari piedāvāt dzīvē aplūkot ēku.

Varbūt tas nedrīkst saukties par apsaimniekošanu, bet domei jāatrod likuma pantu, kurš atļauj lai juridiska persona varētu rūpēties par ēku, lielāko materiālo slogu sadalot domei, jo īpašums pieder tai. Ja žogu liktu Biedrība tai aizejot būs jādemontē, jārauj logus un durvis ārā?

pirms gada, 2017.04.11 15:08

biedriba.latvija1918

Novada un Latvijas uzņemēji spēs caur šo projektu iegūt sev UIN atlaides ziedojot naudu restaurācijai.
Lai viss izskatītos solīdi, Valsts piedāvā iespēju uzņemējiem ziedot Valsts Kultūras un Kapitāla fonda kontā, kur Biedrībai jāpiesaka projektu, piemēram Logu nomaiņa ievērojot autentiskumu, t.i. tikai koka logus atbilstoši laikmetam. Uzņemējiem VKKF izsniegs dokumentu, bet naudu pārskaitīs Biedrībai.

Tas maza atbilde kur Biedrība ņems ziedojumus un naudu restaurācijai.

Protams šī nauda esot Biedrībai ieguldījums ēkā, tāpēc būtu logiski, lai Biedrībai aizejot dome atmaksātu ieguldījumus pēc piestādītiem čekiem un dokumentiem. Lai nebūtu pēc gadiem desmit, ka Biedrība par savu, piesaistīto, naudu bezmaksas atrestaurētu ēku un tiktu izmesta.

pirms gada, 2017.04.11 15:15