Absolvente piešķir stipendiju Smiltenes vidusskolēniem

Ziedotāja Māra Dāme palielinājusi stipendiju skaitu Smiltenes vidusskolas audzēkņiem, informē nodibinājums “Vītolu fonds”.

Smiltenes 2. astoņgadīgās skolas (tagad – Smiltenes vidusskolas) absolventes Māras Dāmes sadarbība ar Vītolu fondu aizsākās pagājušajā gadā, nodibinot stipendiju, kas veltīta savas dzimtās skolas audzēkņiem. 

2020./2021. mācību gada otrajā semestrī Māras Dāmes stipendija par augstiem sasniegumiem mācībās un sabiedrisko aktivitāti tika piešķirta divām Smiltenes vidusskolas skolniecēm – Ancei Pakalnei un Kristiānai Kļaviņai, bet nākamgad jau trīs sekmīgākajiem jauniešiem būs iespējams saņemt Māras Dāmes stipendiju, “Ziemeļlatvijai” uzsver Vītolu fonds. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. 

Dibinot stipendiju, Māra Dāme norādījusi, ka daudz domā par izglītības nozīmi savā un kopējās sabiedrības attīstībā, jo, nākot no mazāk turīgas ģimenes, zina, ko nozīmē atbalsts īstajā brīdī, drauga plecs vai pamudinājums nepadoties. Savulaik viņa pati saņēmusi Apvienotās Karalistes “Chevening” stipendiju mācībām Lielbritānijas universitātē. Šobrīd  Māra Dāme dzīvo un strādā Beļģijā – ir Eiropas Aviācijas drošības aģentūras vecākā eksperte, tomēr  piederības sajūta  dzimtajai vietai nav pagaisusi, tāpat arī vēlme atbalstīt un palīdzēt piepildīt talantīgu jauniešu sapņus. “Sirsnīgs paldies ziedotājai!” Mārai Dāmei pateicas Vītolu fonds.

Smiltenes vidusskolas 11.a klases skolniece Ance Pakalne “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka, uzzinot par Māras Dāmes vienreizējas stipendijas saņemšanu 300 eiro apmērā, bijusi saviļņota un laimīga. 

“Tas man bija kaut kas negaidīts un nebijis. Ar šo stipendiju es varēju piepildīt savu sapni un iegādājos ukuleli (miniatūrs stīgu instruments, kas atgādina ģitāru – redakcijas piezīme) un vēl pāris lietas, ar kurām es varu sevi pilnveidot mūzikā, ko ļoti mīlu. Stipendija ir arī labs stimuls neapstāties. Ja man kaut ko ļoti gribas sasniegt un ja man ir mērķis, tad es uz to eju,” stāsta Ance Pakalne.

Ance dzīvo Apes novada Gaujienā un nesen saņēmusi Apes novada apbalvojumu “Jaunietis 2020”. Sabiedriski aktīvā Smiltenes vidusskolas audzēkne spēlē flautu Smiltenes un Dikļu pūtēju orķestros, dzied Smiltenes vidusskolas jauniešu korī “Lido” un Gaujienas pagasta un Zvārtavas pagasta sieviešu vokālajos ansambļos.

Par Māras Dāmes stipendiju iepriecināta ir arī Smiltenes vidusskolas 10. klases skolniece Kristiāna Kļaviņa, norādot, ka viņai ir liels gods saņemt šo stipendiju. Māras Dāmes ieguldījums jaunietes nākotnē dos iespēju Kristiānai plašāk apgūt zināšanas, kas saistītas ar medicīnu.

Izglītība