Aicina pieteikties apmācībām ar iespēju saņem 5000 eiro projektiem! 3

Vidzemes iedzīvotājiem ir iespēja iesaistīties jaunā piedzīvojumā – piedalīties apmācībās par starpkultūru dialogu un saņemt naudu paša radīta projekta īstenošanai. Apmācības notiks 13. novembrī viesu namā “Brūtes” Beverīnas novada Mūrmuižā. Tās rīko Valmieras novada fonds ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Apmācību mērķis ir attīstīt vidzemnieku izpratni par starpkultūru dialogu, tā formātiem un instrumentiem. Tāpat apmācībās lektore Marina Gurbo palīdzēs radīt jaunas projektu idejas un metodoloģiju, kā veidot un uzturēt starpkultūru dialogu savās kopienās. Mācību dalībnieki varēs attīstīt un “pārbaudīt” savas idejas, izmantojot tādas projekta izstrādes metodes kā problēmu analīze un pārmaiņu teorija.

Semināra noslēgumā vairākām labākajām idejām tiks dota zaļā gaisma, to īstenošanai sniedzot finansiālo atbalstu 5000 eiro apmērā. Projektus vēl varēs precizēt un uzlabot pēc apmācībām, bet īstenot varēs līdz 2019. gada janvāra vidum.

Pieteikties aicinām gan nevalstisko organizāciju pārstāvjus, gan jebkuru citu entuziastu, kurš ir motivēts izstrādāt projektu par kultūru sadarbību, līdz 6. novembrim aizpildot pieteikuma anketu. Vietu skaits ierobežots.

Valmieras novada fonds jau piecus gadus ir Kultūras ministrijas deleģēts pārstāvis Vidzemē pilsoniskās sabiedrības un starpkulktūru dialoga jomā. Ar ministrijas atbalstu notiek regulāri projektu konkursi, ir pieejamas bezmaksas NVO konsultācijas juridiskajos un grāmatvedības jautājumos, bet 8. decembrī notiks Vidzemes NVO forums.

Komentāri 3

bezugunsnavdumu

Starpkultūru dialogs iespējams, ja katrā pilsētā un ciemā, centrā, stāvētu lopu vagons, lai okupanti katru dienu atcerētos savu vietu Latvijā. Ka nekas nav aizmirsts un piedots. Citādi jau sen aizgāja, ka latvieši ar okupantu pārstāvjiem saiet un nekas labs no tā neiznāk. Vien Kultūras uzurpācija nevis dialogs.

pirms 2 gadiem, 2018.10.31 11:21

lukiasmi

Pastāsti, kāda Tev pašam un Taviem vecākiem izcelsme un tautība! Interesanti, kāpēc Tavas teikuma konstrukcijas un izteiksmes veids ir tipiski krieviski? Pastāsti, mērgli, kāpēc Tu visu laiku centies pārējos cilvēkus sanaidot un pazemot? Gūsti pataloģisku baudu no tā? Garīgi slims esi, vai vienkārši nelietis?

pirms 2 gadiem, 2018.10.31 17:14

bezugunsnavdumu

Krievs jau neesmu, pasē rakstīts latvietis. Ja kādam sāp pakaļa un jūtas pazemots vienmēr var izbraukt zemenēs vai pie fufaikām. Latviju latviešiem! Nekādu izņēmumu.

pirms 2 gadiem, 2018.11.02 19:11

Izglītība