Apes vidusskolas audzēkņi piedalījušies koncertlekcijās

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 5.klase 2020./2021.m.g. beigas padarīja sev interesantākas ar divām koncertlekcijām “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti” un “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”, ko finansiāli atbalstīja projekts “Skolas Soma”.

Pirms koncertlekcijām klases stundā izrunājām – vai zinām, kas ir Maestro-Raimonds Pauls, Anna Brigadere un viņas Sprīdītis. Ko nozīmē- Laimīgā Zeme? Vai esam ceļojuši- uz kādām zemēm, ko tur apskatījuši, kam pievērsuši uzmanību, ko no citām valstīm paņemam līdzi uz mājām.

“Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”  ir atraktīva koncertprogramma– izglītojoši izklaidējošs digitāls “muzikāls raidījums”, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi-  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs, lai kopā ar apburošo dziedātāju Rūtu Dūdumu Ķirsi parādītu, kas ir mūsdienu versija “pasakai par Sprīdīti”. Tas ir ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un to saikni ar Latvijas Vēsturi. Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu, talantīgie mūziķi skolēniem liek uzzināt par Latvijas vēstures  nozīmi Pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī ļauj iepazīt Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē. Starp citiem skaņdarbiem, programmā skanēja ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu dziesmas ( Imants Kalniņš,  Raimonds Pauls u.c.).

Savukārt, koncertlekcija “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls” ir veltīta Raimondam Paulam. Par godu Maestro Raimonda Paula 85. dzimšanas dienai, mūziķi- dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un komponists Jānis Ķirsis, sadarbībā ar Kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”,  ir radījuši digitālu koncertlekciju  “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”, izglītojot jauniešus aizraujošā audio-vizuālā stāstā  par lielāko Latvijas mūzikas leģendu- Raimondu Paulu!

Ņemot vērā, ka koncertlekcijas klausījāmies attālināti, katrs savās mājās, tad skolēni pildīja organizatoru atsūtītās darba lapas ar jautājumiem, uz kuriem atbildes varēja iegūt noskatoties koncertlekciju. Ņemot vērā, ka koncertlekciju stāsti bija ļoti interesanti un dinamiski, skolēni ne uz visiem jautājumiem sadzirdēja atbildes, tāpēc pēc koncertlekcijas noskatīšanās un darba lapu aizpildīšanasvisa klase Zoom platformā tikās un izrunāja visus jautājumus. Izrunāja savas sajūtas un emocijas, kādas raisījās klausoties koncertlekciju. Un prieks, ka skolēniem patika.

Izglītība