Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Attālināto mācību radītā patstāvība skolēniem sagādā problēmas 1

Attālināto mācību radītā patstāvīgā mācīšanās skolēniem sagādā problēmas, aģentūrai LETA sacīja Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja Anita Vanaga.

Pēc viņas novērojumiem, skolēniem šī pašvadītā mācīšanās sagādā sarežģījumus, jo viņiem ir ļoti būtiski jāpārorientējas. Tāpat viņa stāstīja, ka regulārāka kļūst norakstīšana, proti, skolēni darbus neizpilda paši, bet gan pārraksta cita klasesbiedra darbus.

Viņa skaidroja, ka mēdz būt tā, ka skolēns stundā piedalās un varbūt kaut ko nesadzird, bet viņam ir iespēja pieiet pie kāda klasesbiedra vai skolotāja un pajautāt, taču tagad bērnam viss jāskaidro un jādara pašam.

Vanaga arī norādīja, ka skolotāji jūt, ka sabiedrība līdz šim nenovērtēja, ka skola organizē divas trešdaļas bērna dienas laika, bet šobrīd šī organizēšana nenotiek un viss ir uz vecāku pleciem. Vienlaikus, apzinoties to, ka katra skolēna mācību temps ir atšķirīgs, asociācijas skolotāji ir novērojuši, ka skolēni neprot organizēt savu laiku.

Vaicāta, kā vērtē izglītojošo kanālu "Tava klase", Vanaga atbildēja, ka pati strādā ģimnāzijā, kur mācās bērni no 7.klases, tāpēc viņa saviem skolēniem vēl nav likusi skatīties šo kanālu, tomēr, pēc viņas domām, šis kanāls noderēs, jo visas interaktīvās lietas, kas skolēnus "izsit no rutīnas", ir noderīgas.

Tāpat viņa iezīmēja, ka pirmo klašu skolēni ļoti vēlas saistīties ar skolu, tāpēc šāda kanāla izveide vērtējama kā pozitīvs atbalsta solis.

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni aizliegumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā mācības Latvijas skolās un augstskolās tiek organizētas attālināti.

Divos virszemes TV kanālos - "ReTV" un "Sportacentrs.com TV"- tiek pārraidītas mācību stundas 1.-6.klašu skolēniem, bet no 14.aprīļa stundas pārraidīs arī 9.un 12.klašu skolēniem.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Lai parraksta. Šī pašmacība ļoti labi atsijās līderus no maximas krāvējiem. Parrakstītāji beigās apmanīs tikai sevi, kad skolā vēl bija cerība kautkā izbraukt uz laimes lāčā, tagad tendence esot sūrāka - mācīsies keķsim = būsi NVA biežs viesis.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.14 13:11

Izglītība