Citādāka Olimpiskā diena Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā

Piektdien, 20. septembrī, visā Latvijā 768 vietās norisinājās tradicionālā “Olimpiskā diena 2019”, kas pulcēja vismaz
150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija (VJCĢ) “Olimpiskajā dienā” piedalās ik gadu. Šogad Olimpiskā diena VJCĢ noritēja nedaudz citādāk – pēc pasākuma atklāšanas un kopīgas iesildīšanās skolas sporta hallē klašu komandas devās pa stacijām, lai noskaidrotu šī gada saliedētāko, attapīgāko, ātrāko – kopumā – olimpiskāko klasi. 

VJCĢ direktores vietniece ārpusklases darbā Inese Kāposte atklāj, ka citādāku “Olimpisko dienu” padarīja lēmums visas aktivitātes plānot un organizēt skolas telpās. “Pēdējo nedēļu nepastāvīgie, lietainie laikapstākļi un rūpes par skolēnu veselību lika visus spēkus veltīt pasākuma plānošanai iekštelpās. Sanācām kopā, un priekšmetu skolotāji sadarbībā ar sporta skolotājiem izveidoja dažādas stacijas – intelektuālas, izklaidējošas, sportiskas, sadarbību veicinošas un tamlīdzīgas. Izdevās labi – citādāk, pat interesantāk. Skolas gaiteņi un klases šajā dienā ieņēma pavisam citu veidolu.” 

Olimpiskās dienas noslēgumā klašu komandas atgriezās sporta hallē, kur pirms rezultātu paziņošanas nodemonstrētu stacijā 0/1 doto uzdevumu – klases pieteikšanu ar saukli, vingrinājumu, priekšnesumu u.tml. Šī gada VJCĢ olimpiskākā klase piekto līdz divpadsmito klašu konkurencē ir apvienotā 12.a un b klase, otrajā vietā 9.b klase, bet trešajā vietā 7.a klase.    

Pirmo līdz ceturto klašu skolēni Ausekļa ielas skolas ēkā Olimpisko dienu atzīmēja līdzīgi ‒ pildot dažādus uzdevumus ceļojot no vienas stacijas uz otru. VJCĢ direktores vietniece Sintija Podniece atklāj, ka “bērniem ļoti patika tradicionālā olimpiskā rīta vingrošana ar BC “Valga/Valka” karsējmeitenēm”.  

Ik gadu Olimpiskā diena notiek par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dzimšanas dienai. Olimpiskās dienas mērķis ir popularizēt nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. Šī gada Olimpiskā diena visā Latvijā noritēja zem saukļa “Nāc un vingrot sāc!”.

Izglītība