Grundzāles pamatskolā noslēgušās Latvijas skolu Ziemas festivāla virtuālās atlases sacensības

2021. gadā Latvijas skolu Ziemas festivāls norisināsies virtuāli jeb attālināti, skolēniem sacenšoties un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā. Festivāla virtuālo sacensību norises datums: no 19.februāra līdz 4.martam

Festivāls tiek organizēts kā virtuālas sacensības digitālā platformā ar mērķi jebkuram skolēnam bez profesionālām iemaņām ziemas un ziemā pieejamos sporta veidos ļaut piedalīties sacensībās, kas veicina jauniešus nodarboties ar ziemas un ziemā pieejamiem sporta veidiem.

Ziemas festivālā bija iespēja pieteikties 100 Latvijas skolām, kuras pirmās reģistrējās. Katra skola varēja izvirzīt 30 skolēnus – līdz 15 puišiem un 15 meitenēm jebkurā vecumā, kuri pārstāvēs savu izglītības iestādi virtuālajās sacensībās.

Pirmo reizi Ziemas festivāls notiks virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti un individuāli, bet rezultāti tiks fiksēti ar skolēnu pašu viedtālruņiem, tādējādi krājot kilometrus kopvērtējuma ieskaitei.

Pirmo reizi arī Ziemas festivāls risināsies ne tikai ziemas, bet arī ziemā pieejamos sporta veidos – varēs gan slēpot un snovot, gan arī skriet un nūjot,  lai sacensības varētu notikt ārā jebkuros laikapstākļos.

Uzvarēs tas, kurš sakrās visvairāk kilometru, veicot ar GPS nosakāmas sporta aktivitātes.

Dalībnieku rezultāti tiks fiksēti ar pašu viedtālruņiem vai sporta pulksteņiem, izmantojot populārākās bezmaksas sporta lietotnes, un apkopoti vienotā sistēmā, kas izveidota speciāli Ziemas festivālam. Rezultāti tiks publicēti LSFP mājaslapā sadaļā “festivāls” (www.lsfp.lv/festivals). Sacensības risināsies no 19. februāra līdz 4. martam, noskaidrojot uzvarētājus trīs kategorijās –  katrā skolā,  starp visu skolu dalībniekiem un  skolu kopvērtējumā. Apbalvos katrā ieskaitē trīs labākos skolniekus un skolnieces, bet skolu kopvērtējumā – pirmās trīs skolas.

Lai noskaidrotu kas piedalīsies festivālā Grundzāles pamatskolā divas nedēļas divās kārtās notika atlases sacensības. Sacensību dalībniekiem bija jāfiksē veiktie kilometri telefonu aplikācijās un jāiesūta sporta skolotājam.

Pirmajā kārtā noskaidrojām 10 meitenes un 10 zēnus. Savukārt otrajā kārtā tika noskaidroti vēl pa pieciem zēniem un meitenēm kas piedalīsies festivālā. Divas kārtas sacensībām bija nepieciešamas ,jo pirmajā nedēļā dažādu iemeslu dēļ visi nevarēja

piedalīties un viņiem , kā arī tiem kas pirmajā kārtā nebija veikuši daudz kilometrus tika dota iespēja sevi pierādīt. Tiem kas piedalījās abas nedēļas tika vērtēta nedēļa ar lielāko kilometru skaitu.

Skolas sacensībās varēja arī slidot, bet festivālā šī aktivitāte nebūs, jo tuvojas pavasaris un drošības apsvērumu dēļ slidošanu festivālā neiekļāva.

Visvairāk kilometrus nedēļā veica:

Meitenes

1. Anete Stabiņa 7.klase  39,82km

2. Kitija Abula  6.klase   37,92km

3. Katrīna Līva Lagzdiņa 9.klase  33,61km

4. Viktorija Broma  3. Klase 31,21km

5. Megija Ķestere    5. Klase 26,66km

6. Roberta Spunde  7.klase    17,76km                     

Zēni

1. Roberts Zirdziņš  2. klase  39,3km

2. Artis Harkins      4.klase   35,72km

3. Tomass Broms   5.klase    33,72km

4. Markuss Jānis Pommers  5.klase  16,90km

5. Dāniels Krievāns  9.klase 15,6km

6. Edvards Ķesteris 7.klase 14,3km

 Grundzāles pamatskola Ziemas olimpiskajā festivālā piedalās no 2006. gada, toreiz pasākumam gan bija cits nosaukums, bet tas nemaina lietas būtību. Kopš tā laika esam piedalījušies visas reizes kad festivāls  ir noticis.

Tas ir viens no iemesliem kāpēc piedalāmies arī šogad.  Skolā šogad tāpat kā 2006.gadā realizējām inventāra iegādes projektu  un ir papildināts slēpošanas inventārs ar 20 jauniem komplektiem. Vienlaicīgi uz slēpēm uzlikt patreiz varam ap 60 skolēnus un bērnudārza audzēkņus.

Lielākie panākumi gūti slidošanā izcīnot četras individuālās medaļas un divas reizes tiekot pie medaļām arī slidošanas stafetēs. Pa panākumam ir arī kamaniņu braukšanas stafetē un orientēšanās sportā ar slēpēm.

Kā šogad veiksies skolu kopvērtējumā grūti prognozēt, jo zinu ka būs problēmas ar aplikāciju lietošanu.

Ne visiem skolēniem ir atbilstoši telefoni lai varētu fiksēt savas aktivitātes. Ir

arī problēmas ar lietotnēm. Tāpat sportojot ziemā gadās arī kritieni un telefons ātri izlādējās tāpēc telefons aktivitāšu laikā jānoglabā drošā un siltā vietā.

Šis festivāla formāts dos iespējas izcelties ne tikai fiziski stiprākajiem un

meistarīgākajiem , bet arī cītīgākajiem, jo veicot distances būtisks būs veiktais attālums nevis distancē pavadītais laiks.

Komandā būs pārstāvēti visu klašu audzēkņi. Arī pirmās klases zēns kas katru dienu piemājas pļaviņā kopā ar mammu noslēpo divus kilometrus.

  Līdz ar  to saprotams ka sacensties ar vidusskolēniem nebūs nemaz tik vienkārši un uz ļoti augstu vietu skolu kopvērtējumā nemaz neceram.  Tā kā bija auksts laiks kāda meitene no trešās klases devās slēpot pat trīs reizes dienā katru reizi noslēpojot pa pāris kilometriem un nākot sasildīties mājās.

Izmantojam slēpošanas iespējas Alūksnes Mežiniekos un Smiltenes novada slēpošanas trasēs - pie kartingu trases un Būdaskalna trasi pie Jautrā oda. Slēpot dodamies pa mājsaimniecībām.

Kilometri tika krāti arī piedaloties jaunsardzes rīkotajos pārgājienos un slēpošanas un  orientēšanās ar slēpēm treniņos.

Diemžēl festivālā nebūs slidošanas. Ir kādi 10 slidotāji , kas dodas slidot uz Vidagas un Smiltenes slidošanas laukumiem un izmanto slidošanai savus piemājas dīķus katru reizi noslidojot ap pieciem kilometriem. Vecāko klašu meitenēm patīk doties pastaigās. Tā ir kolosāla iespēja izvedot ārā pastaigāties savu sunīti nopelnīt medaļu.

Šajā laikā ļoti liela nozīme ir sportošanai kopā ar visu ģimeni. Tā bērniem ir vislielākā motivācija.

Būtiski ir tas ka labākajiem  trīs zēniem un trīs meitenēm no katras skolas tiks medaļas un visai komandai festivāla suvenīri.  Tā būs arī piemiņa no šī dīvainā laika.

Sekojiet Ziemas festivāla informācijai:

Izglītība