Idejai saredz turpinājumu

Kā palīdzēt ieturēt maltīti cilvēkiem, kuriem trīc rokas Parkinsona slimības dēļ? Jau rakstījām, ka savas idejas šo problēmu risinājumam piedāvā Valmieras tehnikuma skolēnu mācību uzņēmums “Spoonable” (valcēnietes Jete Jozefīne Jansone un Izabella Īva Jansone, un viņu skolas biedri Niks Matīss Elksniņš un Mareks Baumanis).

Šis uzņēmums ar savu biznesa ideju (daudzfunkcionāliem ēšanas instrumentiem ar stabilizatoriem cilvēkiem ar roku trīci) iekļuva Latvijā labāko komandu vidū ikgadējā “Swedbank”, “Junior Achievement Latvia” un Projektu bankas organizētajā biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices” un lielajā finālā ieguva otrā labākā uzņēmuma titulu un virkni simpātiju balvu.

Lielākais ieguvums – emocijas

Lai līdz tam nonāktu, jaunieši ieguldīja ļoti daudz laika un darba, izgudrojot un izstrādājot prototipu daudzfunkcionālam palīginstrumentam ar stabilizatoru, kam klāt pievienotajā korpusā ir dakšiņa un divas karotes, kas nomaināmas pēc vajadzības. Papildu drošībai pieejama regulējama aproce.  Prototips tika testēts Valmieras pansionātā.

“Mums vislielākais prieks ir par tādām balvām kā budžeta vietas augstskolā un  iespēja darboties  radošajā biznesa inkubatorā, taču pats lielākais ieguvums ir emocijas, ko saņēmām pansionātā par mūsu ideju, par to, ka vēlamies palīdzēt. Kad bijām Valmieras pansionātā testēt mūsu produktu, tam pateicoties, kāda sieviete beidzot varēja pati noturēt rokā karoti un pati paēst. Tas ir pats galvenais,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Izabella Īva Jansone.  

Pēc Valmieras pansionāta izrādītās intereses par jauniešu biznesa ideju mācību uzņēmums “Spoonable” pasūtījis detaļas 10 produkta vienībām, ko atkal dos testēt Valmieras pansionātam, lai turpinātu attīstīt un uzlabot produkta prototipu.

Novērtē ar virkni simpātiju balvu

Konkurss “Biznesa skices” ir biznesa plānošanas sacensības to vidējās izglītības iestāžu vecāko klašu un kursu audzēkņiem, kuru skolās izmanto “Junior Achievement Latvia” mācību metodi “skolēnu mācību uzņēmums”. Šogad konkursā “Biznesa skices” vidusskolēnu komandas no visas Latvijas pieteica pavisam 83 produktu un pakalpojumu idejas klimata pārmaiņu mazināšanai un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai.  

“Spoonable” kļuva ne tikai par 2. labāko jauno uzņēmumu Latvijā vidējās izglītības iestāžu konkurencē, bet arī ieguva virkni simpātiju balvu: tika atzīti kā labākie nominācijā “Gada pārskats 2021”, ieguva budžeta vietas biznesa vadības studijām Vidzemes augstskolā, saņēma atlaidi studiju maksai Latvijas Universitātes Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē, savukārt Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA uzaicināja darboties Radošajā biznesa inkubatorā ar augstskolas koučiem, mentoriem un mācībspēkiem.

“Spoonable” saņēma arī apvienoto simpātiju balvu no VAS “Elektroniskie sakari”, Rīgas Biznesa skolas (RBS) un “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia), kas sniedz iespēju piedalītes 5G tehnoloģiju izstādē, kā arī ieguva biznesa apmācību piedāvājumu no RBS un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pasniedzējiem.

Izglītība