Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespēja uzkrāt zināšanas pasākumā "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai". Informatīvā diena jau šodien!

Jau astoto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) īsteno Valsts lauku tīkla  pasākumu “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”, piedāvājot jauniešiem reģionos bezmaksas apmācības biznesa idejas attīstībai.

Mācības notiek visā Latvijā, to laikā jauniešiem iespējams apgūt uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīt savu biznesa ideju, veicot tirgus un konkurentu izpēti, finanšu aprēķinus u.c. Mācību pasākumu noslēgumā dalībniekiem jāprezentē sava biznesa ideja, pamatojot tās aktualitāti un ilgtspējību. Pēc mācībām dalībnieki tiek aicināti startēt uzņēmējdarbības konkursā “Laukiem būt!”, kur jāaizstāv savs biznesa plāns. Ideja biznesam var tikt izstrādāta kategorijās ‒ lauksaimniecība, nelauksaimnieciskā darbība laukos un lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana. Arī Valkas un Valmieras biroji jau sesto gadu piedāvā jauniešiem no 18 līdz 40 gadiem piedalīties uzņēmējdarbības uzsākšanas mācību pasākumā un ar savu biznesa ideju startēt konkursā “Laukiem būt!”.

Piesakoties mācību pasākumam, nav obligāti jābūt skaidrai idejai par biznesu, kurā sevi redz. Plāns, ko vēlas iesākt, dzīvojot laukos vai mazpilsētā, var rasties, mācību laikā iegūstot zināšanas, nodibinot jaunus kontaktus un iepazīstot cita veiksmes vai neveiksmes. Tomēr organizatori uzsver, ka, nākot ar ideju, sniegtā informācija līdz dalībniekam nonāk  veiksmīgāk, jo tā tūlītēji tiek apstrādāta, paskatoties, kā un vai tas noderēs izsapņotajai biznesa idejai.  

Kitija Bērziņa šobrīd dzīvo un strādā Valmierā: “Mācību pasākumā “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” esmu piedalījusies divas reizes. Abas reizes, dodoties uz apmācībām, man jau bija skaidra biznesa ideja. Pasākumā iegūtās zināšanas ļāva man izstrādāt biznesa ideju līdz līmenim, lai varētu plānu prezentēt un aizstāvēt arī konkursā “Laukiem būt!”. Tiesa, tālāk par reģiona konkursu netiku, tomēr pirmajā reizē, piedaloties konkursā, ieguvu naudas balvu, bet otrajā ‒ iespēju tikties ar pašas izvēlētu līdzīgas jomas, kurā izstrādāts biznesa plāns, pārstāvi ‒ mentoru. Tieši tikšanās bija ļoti noderīga, tā ļāva izprast izvēlētās nozares specifiku un apzināties mērogus, kādos jāstrādā, lai no biznesa gūtu ienākumus un tas varētu pastāvēt ilgstoši.”

Jau šodien, 20. septembrī, pulksten 10 pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” interesenti no Valkas un Valmieras reģioniem tiek aicināti uz LLKC organizēto informatīvo dienu Rencēnu pagasta Lizdēnu bibliotēkā. Mācības, kas plānotas piecas dienas, sāksies 9. un 10. oktobrī un abas dienas tās vadīs biedrības “Zinis” pārstāve Vita Brakovska.


20190917-0904-aicinajums-info-diena-2019

Izglītība