Jauniešiem iespējams piedalīties iedvesmojošā bezmaksas semināru ciklā "Jauno talantu dienas"

“Jauno talantu dienas” – iniciatīva jauniešu talantu attīstības un karjeras izaugsmes veicināšanai.

Lai veicinātu jauniešu karjeras izaugsmi un mazinātu bezdarbu vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem, kurā tas ir teju divas reizes augstāks nekā vidēji Latvijā, mobilo sakaru operators BITE, iesaistot vairāku jomu ekspertus, uzsāk jaunu iniciatīvu “Jauno talantu dienas”.

“Jauno talantu dienas” ir iedvesmojošu bezmaksas semināru cikls, kura mērķis ir sniegt jauniešiem vērtīgus, praktiskus padomus, kas viņiem palīdzētu veiksmīgi iekļauties darba tirgū. Jau 10.augustā notiks šī cikla atklāšanas seminārs “Audz!”, kas būs veltīts pirmajiem soļiem karjeras veidošanā. 

Ekonomikas ministrijas aprēķini liecina, ka šobrīd vairāk nekā 40% jauniešu darba tirgū nonāk uzreiz no skolas sola – ar vispārējo vidējo un pamatizglītību. Ar darba meklējumiem viņiem nesokas viegli, jo nav noslēpums, ka gados jauniem cilvēkiem bieži vien trūkst nepieciešamo iemaņu un prasmju, kas palīdzētu atrast viņu interesēm un ambīcijām atbilstošu darbu ar taisnīgu atalgojumu. Tāpat viņiem nav pieredzes, kā risināt dažādas ar darba meklēšanu, darba tiesību pārkāpumiem u.c. saistītas situācijas. 

Šie ir vieni no būtiskākajiem iemesliem, kuru dēļ jauniešu nodarbinātība tiek uzskatīta par nopietnu problēmu visā Eiropā. Piemēram, Latvijā bezdarba līmenis vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem veido 14,7%, kas ir teju divas reizes augstāks nekā vidēji valstī (8,2%), liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. 

“Telekomunikāciju uzņēmumos strādā ne tikai tīkla inženieri un pārdevēji. Piemēram, BITES komandā ir arī profesionāli grāmatveži, IT speciālisti, juristi, mārketinga speciālisti un citi. Mums ir gan zināšanas, gan pieredze, kurā vēlamies dalīties un ar kuru vēlamies iedvesmot topošos speciālistus – potenciālos darbiniekus –, lai viņiem ir vieglāk uzsākt darba gaitas,”  uzsver BITES Klimata kontroles menedžere Laura Pļavniece. 

Lai pārliecinoši spertu pirmos soļus darba dzīvē, nepieciešamas pamata zināšanas, piemēram, kā uzrakstīt kvalitatīvu, pārskatāmu CV un motivācijas vēstuli, kā sevi veiksmīgi prezentēt darba intervijā, atklājot savas prasmes pat tad, ja nav praktiskās darba pieredzes, u.tml. Tāpēc “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš ir pārliecināts, ka BITES jaunā iniciatīva ļaus jauniešiem gūt plašāku ieskatu darba tirgū, kas var rezultēties ar veiksmīgākiem darba meklējumiem. 

“Darba devēji pēdējos gados ir kļuvuši daudz atvērtāki jauniešiem, kuriem nav iepriekšējas darba pieredzes. Tam ir vairāki iemesli: kopumā trūkst darbinieku, tomēr uzņēmēji novērtē arī jaunākās paaudzes raksturīgās iezīmes un īpašības. “CV-Online Latvia” aug arī publicēto prakses vietu skaits, līdz ar to ceram, ka BITES iniciatīva iedrošinās jauniešus aktīvāk meklēt darbu, sākumā kaut vai kā praktikantiem, lai pēc tam turpinātu veidot karjeru,” tā Brodiņš.

Tieši prakse ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā “piemērīt” dažādas profesijas un izvērtēt noteiktu darbu veikšanai nepieciešamās zināšanas, vienlaikus gūstot izpratni par darba ikdienu un procesiem uzņēmumos un organizācijās. Prakse nodrošina arī darba pieredzi, kuru primāri vērtē darba devēji, izvēloties jaunus darbiniekus.

Vēl viens veids, kā iepazīt uzņēmumus no iekšpuses un gūt praktiski noderīgas zināšanas karjeras veidošanā, ir tā dēvētās atvērto durvju dienas un informatīvi izglītojoši semināri, kuru ietvaros jauniešiem tiek nodrošināta iespēja uzdot dažādu jomu ekspertiem viņiem aktuālus jautājumus un saņemt uz tiem atbildes. 

“Ja izvēlamies arodu, kas mums patīk, neviena diena nešķitīs kā darbs. Tāpēc ir jāizmanto izdevība iepazīt uzņēmumus no iekšpuses – to darba kultūru, veicamos pienākumus dažādās pozīcijās. Šādu pieredzi novērtēs gan šis, gan arī citi darba devēji,” uzsver Prakse.lv valdes loceklis Jānis Logins. 

“Jauno talantu dienu” bezmaksas seminārs “Audz!”, kas būs veltīts pirmajiem soļiem karjeras veidošanā, notiks 10. augustā plkst. 11:00 BITES centrālā biroja telpās – Uriekstes ielā 2A, Rīgā. Tajā aicināti piedalīties 16 līdz 24 gadus veci jaunieši, dažādu jauniešu organizāciju, kā arī mediju pārstāvji.

Šajā seminārā ar savu pieredzi un praktiskiem padomiem karjeras veidošanā dalīsies BITES vadītājs Kaspars Buls, BITES produktu un sistēmu apmācību treneris Mārtiņš Stankevičs, “CV Online” mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa, kā arī “Benefits Latvija” dibinātājs un kustības “SMART HR” partneris Juris Zalāns. 


Izglītība