Jauniešus aicina pasākums “Laukiem būt!”

Ar pirmajām informatīvajām dienām 18. septembrī Jēkabpilī un 28. septembrī Preiļos sāksies ikgadējais Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais pasākums “Laukiem būt!”. Tā ietvaros visos Latvijas reģionos notiks informatīvās dienas un bezmaksas mācības, bet noslēguma konkursā būs iespēja iegūt naudas balvu sava biznesa idejas īstenošanai.

Pasākumā “Laukiem būt!” aicināti piedalīties visi aktīvie un idejām bagātie jaunieši un jaunie uzņēmēji vecumā no 18 līdz 40 gadiem.

Elīna Zālīte, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja:“Apmācības visos 26 LLKC birojos sāksies dažādos laikos, tādēļ aicinām sekot līdzi informācijai un datumus noskaidrot savlaicīgi. Apmācībām jāpiesakās tuvākajā LLKC nodaļā, individuāli sūtot pieteikumu vai apmeklējot informatīvo dienu. Sev tuvāko LLKC nodaļu var atrast Valsts Lauku tīkla mājaslapā: http://laukutikls.lv/biroji.”

Pirms mācībām LLKC reģionālajās nodaļās tiks organizētas informatīvās dienas, kuru laikā jaunie un topošie uzņēmēji iegūs plašāku informāciju par to, kas ir un kādas iespējas sniedz konkurss “Laukiem būt!”, kā arī apzinās jauniešus interesējošās tēmas un gatavību īstenot ieceres.

Piecu dienu bezmaksas apmācības plānotas no septembra līdz novembrim. Kopā ar lektoriem un centra konsultantiem jaunieši izstrādās savus biznesa plānus, pētīs tirgu, konkurentus, veiks peļņas un zaudējumu aprēķinus, kā arī noteiks potenciālo ieguvumu no sava produkta. Tiks arī aplūkotas tādas tēmas kā grāmatvedība, uzņēmumu reģistrs, mārketings.

Pasākums “Laukiem būt!”  tiek īstenots Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros, kuru jau septīto gadu organizē LLKC un Valsts Lauku tīkls sadarbībā ar to atbalstītāju un lieldraugu “Attīstības finanšu institūciju “Altum””, kas kopīgi ar LLKC piedalās mācību procesā un konkursa žūrijā. 

Plašāka informācija:

Elīna Zālīte, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: tālr.: 63050220, e-pasts: [email protected] vai http://laukutikls.lv/atbalsts-jauniesiem-uznemejdarbibas-veicinasana

20180823-0945-laukiem-but-plakats-mazs.j

Izglītība