Jauno mācību gadu sagaida ar cerību būt kopā

Smaidu, apskāvienu, satikšanās prieka un citu pozitīvu emociju gaisotnē trešdien, 1. septembrī,     aizvadīta Zinību diena Smiltenes novada pašvaldības lielākajā izglītības iestādē – Smiltenes vidusskolā.

Jaunajā 2021./2022. mācību gadā šajā skolā ir vairāk nekā viens tūkstotis audzēkņu, ieskaitot pirmsskolu. Viņus mācīs 101 pedagogs.

Cer tikai uz klātienes mācībām 

1.–3. klašu skolēni mācīsies skolas ēkā Rīgas ielā 16C, 4.–6. klašu – skolas ēkā Dārza ielā 17, bet 7.–12 klašu –  Dakteru ielā 27.
Arī Zinību diena šīm visām klašu grupām notika atsevišķi, katrai savā mācību vietā, bet visur tika izteikts viens visiem kopīgs vēlējums – lai jaunais mācību gads būtu labāks par iepriekšējo kopā būšanas un klātienes mācību ziņā.

“Mēs visi vēlamies, lai skola klātienē strādātu visu mācību gadu,” pie skolas ēkas Rīgas ielā sanākušos 1.–3. klašu skolēnus, viņu vecākus un skolotājus uzrunāja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, norādot, ka priekšā joprojām ir sarežģīts laiks. Pedagogiem būs jāpilda valdībā pieņemtie lēmumi par mācībām atkarībā no “Covid-19” izplatības, šos lēmumus izjutīs arī skolēni un viņu vecāki.

Skolotājiem novada mērs novēlēja izturību un sapratni un solīja, ka Smiltenes novada deputāti labprāt iesaistītos diskusijā, ja spētu kaut kādā veidā palīdzēt, savukārt skolēnu vecākus pašvaldības vadītājs aicināja būt iecietīgiem pret pedagogiem, saprast šo ne pārāk vieglo situāciju un strādāt kopā, kā arī pateicās Smiltenes vidusskolas direktorei Ilzei Verginai par sniegto nozīmīgo atbalstu pašvaldībai, palīdzot izvērtēt ikdienas situāciju Smiltenes novadā un pieņemt pareizākos lēmumus.

“Liela daļa no vecākiem tagad zina, kāds ir skolotāja darbs. Iepriekšējais mācību gads bija ļoti sarežģīts, jo vecākiem, ikdienas gaitām beidzoties, bija jāsāk strādāt otrajā maiņā, jāmācās kopā ar bērniem, lai viņi iegūtu zināšanas un spētu savā dzīvē virzīties tālāk uz priekšu. Tas bija smags gads arī jums, vecāki,” savā uzrunā atzina Edgars Avotiņš.

Ar cerībām uz mācīšanos klātienē un kopā būšanu ar klasesbiedriem un draugiem skolā Zinību dienu sagaidīja arī skolēni.
Jaunā mācību gada pirmā diena īpaši liels notikums ir pirmklasniekiem, un Smiltenes vidusskolā 2021./2022. mācību gadā viņu ir daudz – pavisam 95. 1.a klasi audzina Vija Sokolova, 1.b – Sanita Ceriņa, 1.c – Anita Žeļezkina, 1.d – Diāna Kokarēviča.

Zinību dienā pirmīši saņēma visvairāk laba vēlējumu un dāvanu – īpašās Smiltenes vidusskolas podziņas un simboliskus gaisa balonus, kas viņus aiznestu augstu lieliskā lidojumā pretī sapņu piepildījumam.

Savukārt 12. klases skolēniem šis mācību gads ir pēdējais, lai piepildītu ar skolas laiku saistītos sapņus. Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidents, 12. klases skolnieks Kārlis Sīmanis jauno mācību gadu gaida ar cerību, ka pēc iespējas vairāk varēs mācīties klātienē un nebūs tādu attālināto mācību kā 2019./2020. mācību gadā.

“Kopā sanāk, ka mājās esam mācījušies pusotru gadu. Tagad atbrauc klasesbiedri, kuri nav smiltenieši, un ir dīvaini viņus redzēt. 12. klase ir nopietns gads, un klātienē mācīties būtu ērtāk. Gribas izbaudīt arī skolas jaunās, pārbūvētās telpas. Mūsu klase pagaidām ir sporta hallē, bet gaidām skolas jaunā vidus korpusa nodošanu ekspluatācijā,” “Ziemeļlatvijai” teic Kārlis Sīmanis. 

Cik stipri būs vecāki, tik stipri – viņu bērni

Novēlot skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem veiksmīgu, priecīgu un laimīgu jauno mācību gadu, Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina cer un tic, ka tas tāds būs un ar savu pirmo mācību dienu paliks labā atmiņā.

“1. septembris ir visskaistākie svētki. Tie ir katrā ģimenē, katram tādi bijuši un atmiņās palikuši gaiši un skaisti, jo tajos ir daudz prieka. Klasesbiedri, mīļākie skolotāji, notikumi, reizēm arī kreņķi   kopā veido brīnišķīgas atmiņas par šo, manuprāt, visskaistāko laiku. Gribu cerēt un ticēt, ka šis mācību gads būs daudz labāks un priecīgāks nekā iepriekšējais. Vecāki, jūsu teiktais un jūsu domas ir tās, ar kurām skolēns atnāk uz skolu. Cik stipru gara spēku viņiem iedosiet, tik stipri arī viņi būs. Zinu, ka jūs esat Smiltenes pilsētas, Smiltenes vidusskolas lielais spēks. Esmu patiesi gandarīta, ka varu būt kopā ar tik stipriem cilvēkiem, kādi esat jūs, jo mēs izturējām. Lai mums arī turpmāk netrūkst spēka un daudz gudru padomu, jo tie šajā mācību gadā būs nepieciešami,” uzsvēra Ilze Vergina.

Sveicot 7.–12. klašu skolēnus Zinību dienā, viņa nolasīja Valsts prezidenta Egila Levita apsveikumu Smiltenes vidusskolai jaunajā mācību gadā. Savā apsveikumā Valsts prezidents atzīst, ka  lielākais izaicinājums būs, lai mācību process klātienē varētu notikt visu gadu.

“Lai arī jaunais mācību gads sākas ar zināmu piesardzību veselības jomā, es aicinu jūs koncentrēt spēkus uz galveno, – tas ir jebkuros apstākļos iegūt jaunas zināšanas, attīstīt savus talantus, veidoties par daudzpusīgiem  un varošiem Latvijas pilsoņiem. Lai jums skaists atkalredzēšanās prieks, uzsākot šo mācību gadu un satiekot citam citu klātienē!” Smiltenes vidusskolas skolēniem savā apsveikumā novēl Egils Levits.

Vairāk fotogrāfiju no Zinību dienas Smiltenes vidusskolā – www.ziemellatvija.lv.

Izglītība