KONKURSS: Ej bekot [kultūras kanonā] un piesakies konkursam “Kultūras kanons manā skolas somā” tikai līdz 21. septembrim!

Ir īstais brīdis nodrošināties ar visu nepieciešamo sēņošanai un doties mežā! Aicinām sūtīt sevi un savus draugus bekot, noskaidrojot, kuru no latviešu literatūras spilgtākajiem personāžiem sūtīt līdzi! Gatavojoties sēņošanai, pievērsiet uzmanību viena no latviešu iecienītāko rudens rituālu saistībai ar Latvijas Kultūras kanonu, iepazīstiet sevi kā sēņotāju un mūsu Kultūras kanonu – kā pilnu grozu ar patiesi lieliskām un pārsteidzošām vērtībām. Meklē testu šeit

Ej bekot [kultūras kanonā] un neaizmirsti pieteikties konkursam “Kultūras kanons manā skolas somā” līdz 21. septembrim! Lai pieteiktos konkursam, ir jānokomplektē komanda 3 skolēnu un 1 skolotāja sastāvā, līdz 2018. gada 21. septembrim aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu.

Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni līdz 21. septembrim tiek aicināti pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursam “Kultūras kanons manā skolas somā”, kurā, balstoties kultūras kanona vērtībās un aktuālajā kultūras piedāvājumā, jauniešiem būs jāveido kultūras programma, kas būtu izmantojama skolās, un jādiskutē par strīdīgi vērtētiem kultūras notikumiem, tradīcijām un vērtībām.

Jau septīto gadu Latvijas Kultūras akadēmija sniedz vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju līdzdarboties kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā, organizējot Latvijas Kultūras kanona konkursu. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus. Kultūras kanona konkursa 2018–2019 mērķis ir nodrošināt jauniešu praktisku un radošu iesaisti Latvijas valsts simtgades kultūras programmas izpētē, kā arī Latvijas skolas somas satura identificēšanā.

Konkurss norisinās trīs kārtās. Pirmā kārtā Latvijas reģionos notiks jau no 2018. gada 8. līdz 12. oktobrim. Pirmajā kārtā 3 skolēnu komanda skolotāja vadībā izpēta Latvijas Kultūras kanona vērtības un iepazīstas ar aktuālo kultūras piedāvājumu. Aktuālajā kultūras piedāvājumā komandai ir jāidentificē septiņi pasākumi, kuriem ir saikne ar kultūras kanona vērtībām. No šiem pasākumiem komanda izveido savām interesēm atbilstošu kultūras pasākumu TOP 7, kas, izmantojot radošas un inovatīvas izteiksmes formas, tiks prezentēts konkursa pirmajā kārtā. 

Vairāk par konkursu šeit.

Izglītība