Konkurss “Laukiem būt!” ir klāt

Līdz 16. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs, kurš piedalījies LLKC rīkotajās mācībās, aicināts pieteikties dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko jau septīto gadu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un Valsts Lauku tīkls.

Konkurss ir turpinājums mācību ciklam, kas nupat noslēdzās 26 LLKC birojos visā Latvijā. Mācību laikā kopumā 233 jaunie uzņēmēji apguva uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīja savu biznesa ideju, veica tirgus un konkurentu izpēti, kā arī finanšu aprēķinus. 

Elīna Zālīte, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Konkursā piedalīties var visi mācības beigušie jaunieši, kuri mācību laikā izstrādājuši biznesa plānu un saņēmuši sertifikātu. Ja tavai biznesa idejai un tās ilgtspējai notic kompetenta žurija, tad tā ir lieliska iespēja noticēt sev un savam sapnim, lai nešaubīgi ietu un cīnītos par savas idejas īstenošanu dzīvē!”

Konkurss notiks divās kārtās: 1. kārta paredzēta februārī, kad dalībnieki prezentēs, bet žūrija vērtēs visus konkursā iesniegtos biznesa plānus. Šīs kārtas noslēgums norisināsies klātienē pasākumā “Izdzīvošanas skola”, kad dalībnieki gan prezentēs savas idejas un to prototipus žūrijas locekļiem, gan piedalīsies interaktīvās lekcijās un iepazīsies savā starpā. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 16 finālisti pa četriem katrā kategorijā. 

Atgādinām, ka konkursā apbalvo 4 labākās biznesa idejas katrā no 4 konkursa kategorijām:

  • Uzņēmējdarbības ideja LAUKSAIMNIECĪBAS NOZARĒ;
  • Uzņēmējdarbības ideja NELAUKSAIMNIECĪBAS NOZARĒ (t.sk. zivsaimniecība):

  1. Ražošana;
  2. Pakalpojumu sniegšana;

  • Lauksaimniecības produkcijas PIEVIENOTĀS VĒRTĪBAS RADĪŠANA   (t. sk. mājražošana). 

Konkursa 2. kārta norisināsies martā, un tās laikā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām. Kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro. 

Interesenti savus biznesa plānus līdz 2019. gada 16. janvārim aicināti iesūtīt elektroniski uz e-pastu: [email protected]. Ar detalizētākiem konkursa nosacījumiem var iepazīties nolikumā, vai sazinoties ar savu reģionālo LLKC konsultantu.

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji un lieldraugi ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

Plašāka informācija: Elīna Zālīte, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja, tālr. 28475448.

Izglītība