Kopīga atbildība var palīdzēt skolām turpināt darbu - komentē Valkas ģimnāzijas un Smiltenes vidusskolas direktores

Balstoties uz epidemiologu novērojumiem par to, ka 13 līdz 19 gadu vecuma grupa ir daudz vairāk pakļauta inficēšanās riskam ar «Covid-19», otrdien, 27. oktobrī, valdībā pieņemts lēmums mācības 7. līdz 12. klašu skolēniem attālināti organizēt vēl divas nedēļas. Tas nozīmē, ka šī vecuma skolēni izglītības iestādi nedrīkst apmeklēt līdz 13. novembrim.

«Katru dienu pārņem savāda sajūta, jo nezinām, kā tā beigsies. Saprotam, ka neesam pandēmijas epicentrā, bet nedrošības sajūta pastāv. Šobrīd skolu klātienē apmeklē tikai 1. līdz 6. klašu skolēni. Ceram uz labām ziņām, ka pēc 13. novembra skolā drīkstēs atgriezties ja ne visi 7. līdz 12. klašu kolektīvi, tad vismaz tie, kuriem šajā mācību gadā ir jāabsolvē ģimnāzija. Vienlaikus gribas cerēt, ka nenotiks pretējais, kad visiem skolēniem mācības tiks organizētas attālināti. Vissmagākais trieciens tas būs vecākiem,» laikrakstam saka Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga. 

Sarunā ar «Ziemeļlatviju» Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina stāsta, ka izglītības iestādē darbs turpinās saskaņā ar valdības pieņemtajiem lēmumiem. «Pats svarīgākais ir saglabāt iespēju mācīties klātienē un ļaut atgriezties skolā pārējiem. Satraukums ir par 9. un 12. klašu skolēniem, ja viņu mācību process turpināsies attālināti, bet netiks pārskatīti un mainīti noteikumi attiecībā uz centralizētajiem eksāmeniem. Tā ir milzīga atbildība. Šobrīd skolotāji ar pavasarī gūtu pieredzi dara labāko, ko spēj,» saka I. Vergina.
Smiltenes vidusskolas direktore atzīst, ka šobrīd notiekošais ir lielākais pārbaudījums mūsu paaudzēm. «Kopīgā atbildība, godīgu un gudru lēmumu pieņemšana var palīdzēt skolām turpināt darbu, pasargāt no ilgas distancēšanās un ekonomikas lejupslīdes. Veselība un laba izglītība ir cilvēka lielākie dārgumi,» izvērtēt šī brīža prioritātes aicina direktore. 

Jāpiebilst, ka patlaban arvien vairāk skolu izvēlas strādāt pēc B modeļa, kas paredz daļēji attālinātas mācības, lai izvairītos no saslimstības pieauguma. Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas veiktās skolu aptaujas datiem, septembra sākumā pēc A modeļa strādāja 82% skolu, bet no 2. novembra pēc A modeļa plāno strādāt vairs tikai 54% skolu.

Izglītība