Latvijā labākie topošie ceļu būvtehniķi mācās Smiltenes tehnikumā

Tas jaunais bruģētais gājēju celiņš, kas glīti iekļaujas Smiltenes pagasta Kalnamuižas ainavā  netālu no lielās četrstāvu dzīvojamās mājas parka malā, ir īpašs.

Šim celiņam bruģa segumu ieklāja Latvijā labākie topošie ceļu būves tehniķi, sacenšoties nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Ceļu būve”.

Par darbu profesijā ir pārliecināti

“Arī agrāk tur bija celiņš, bet ar vecām, izdrupušām flīzēm. Tagad uz darbu ejam kā pa sarkano paklāju,” priecājas mājas iedzīvotāja Eva Atslēga.

Aizvadītajā nedēļā  – 10. un 11. oktobrī –  Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Smiltenes tehnikumā sarīkoja  nozares jauno profesionāļu meistarības konkursu “Ceļu būve”.  Strādājot komandā, sacentās  jaunieši no trijām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, kurās var apgūt ceļu būves tehniķa profesiju: Smiltenes tehnikuma, Daugavpils būvniecības tehnikuma un Saldus tehnikuma. Konkursa uzdevumus pamatā izstrādāja potenciālie darba devēji. Pirmajā dienā konkursanti ieklāja bruģa segumu uz iepriekš sagatavota pamata un pildīja testu, kurā bija iekļauti jautājumi par izglītības programmā nepieciešamajām teorētiskajām zināšanām, bet otrajā dienā   noteica grunts granulometriju, atpazina un raksturoja ceļu būvē izmantojamās iekārtas un instrumentus un veica ģeodēzijas mērījumus un aprēķinus dabā.

Uzvarēja Smiltenes tehnikuma komanda: Toms Skranda un Kristiāns Ošiņš no 4. kursa un Ralfs Ādamsons no 3. kursa. Jauniešus konkursam sagatavoja skolotāji Aivars Birkenšteins un Aivars Vīķelis. Otrajā vietā – Daugavpils tehnikums, trešajā – Saldus tehnikums. Katra skola uz konkursu nosūtīja savus labākos audzēkņus.

Lai iegūtu ceļu būvtehniķa kvalifikāciju, jauniešiem ar pamatskolas izglītību Smiltenes tehnikumā jāmācās četri gadi, tādējādi Kristiānam Ošiņam un Tomam Skrandam šis skolā ir pēdējais mācību gads. Par to, vai pēc tehnikuma absolvēšanas būs darbs, jaunieši neraizējas, jo ceļu būves firmās būvtehniķi esot pieprasīti. 


Pilnu rakstu par topošajiem būvtehniķiem lasiet laikraksta "Ziemeļlatvija" 16.oktobra numurā vai  šeit, iegādājoties rakstu pilnā apjomā.

Izglītība