Lauma Strazdiņa pārstāvēs Smiltenes vidusskolu erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”

Smiltenes vidusskolas 4.c klases skolniece Lauma Strazdiņa uzaicināta piedalīties LTV1 erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks” 4.klasēm! Gan vecāki, gan skolotāji no sirds lepojas un priecājas, jo pretendentu, kas vēlējās sacensties, bija patiesi daudz! 6. aprīlī notika 1.pusfināla filmēšana, bet spēli LTV1 varēsim redzēt 30.aprīlī, plkst. 18.50.

Laumai ir daudz interešu un liela vēlme uzzināt par šo pasauli iespējami vairāk. To apliecina arī viņas daudzās zelta un sudraba liecības. Lauma ir liela grāmatu lasītāja, arī – Smiltenes Mākslas skolas audzēkne. Viņai patīk rēķināt un organizēt pasākumus. Gan skolā, gan mājās.

“Tas ir apbrīnojami, cik  precīzi vecāki šai meitenītei izvēlējušies vārdu,” atzīst Laumas klases audzinātāja Diāna Kokarēviča. “Klasē visi viņu saucam tikai par Laumiņu. Lauma nekad nevienu neaizvainos, viņa vienmēr pret visiem ir ļoti korekta, labsirdīga un līdzjūtīga. Ja kāds būs bēdīgs vai jutīsies vientuļš, Lauma noteikti pieies pie viņa un centīsies uzmundrināt. Viņas klātbūtnē nomierinās pat vislielākie delveri.

Tāpat no sirds priecājos par viņas lielo lasītkāri un ideju pārbagātību!”

Pirms pandēmijas Lauma Smiltenes vidusskolā mācījās arī ķīniešu valodu.

Viņa lepojas ar savas ģimenes zemnieku saimniecību “Saimnieki” un arī pati labprāt piedalās tās ikdienā.

Brīvajā laikā Lauma aizraujas ar krustvārdu mīklu minēšanu un kopā ar ģimeni skatās dažādas erudīcijas spēles. Par iespēju piedalīties “Gudrs, vēl gudrāks” Lauma sapņo jau no 1.klases. Tāpat kā par iespēju kādreiz – kaut uz īsu brīdi – padzīvot džungļos. Šobrīd viņa šo sapni realizē savā istabā, kur ir tik daudz telpaugu… Nu gandrīz kā džungļos! Un par viņiem visiem rūpējas Lauma. Dzīvespriecīgajā pasaulē kā mājās jūtas arī zebras amadīns. Nesen Lauma par pašas iekrāto naudiņu iegādājās inkubatoru cālīšu perināšanai. Vēl viņa uzņēmusies šefību par diviem suņiem. Tā ka darāmā patiesi daudz… Taču tas viss Laumas ikdienai piešķir krāsas. Viņai nekad nav garlaicīgi!

Izglītība