Mākslas skolas audzēkņu darbi apliecina radošo prasmju izaugsmi

Valkas mākslas skolā divas reizes mācību gadā notiek audzēkņu darbu izstāde, kurā apskatāms bērnu veikums un radošo prasmju izaugsme. Lai arī skolā, tāpat kā visās Latvijas izglītības iestādēs, no 11. janvāra mācības notiek attālināti, skolas gaiteņu sienas izliktas ar neskaitāmiem melnbaltiem un krāsainiem dažāda žanra darbiem.

Šonedēļ “Ziemeļlatvija” kopā ar mākslas skolas direktori Sniedzi Ragži aplūkoja 2020./21. mācību gada pirmā semestra noslēguma darbu izstādi. Jāpiebilst, ka šie darbi lielākoties tapuši, vēl mācoties klātienē, bet pašlaik katram kursam no pedagogu vidus izraudzīts kurators, kurš bērniem uzdod praktiskos darbus, kā arī konsultē un seko līdzi to izpildei. Trešā kursa kuratore Gunda Sīmane stāsta, ka šonedēļ bērniem dots uzdevums strādāt plēstās aplikācijas tehnikā. Katram ir jāatrod ziemas ainava un jāattēlo divos darbus – plēstajā aplikācijā un akvareļtehnikā, izmantojot tikai vienu krāsu kopā ar vaska krītiņiem vai sveci. 

“Ir interesanti gaidīt, kas mums kopā sanāks. Bērni jau informē un internetā demonstrē, cik tālu tikuši ar šo uzdevumu. Ja vajadzīgs, koriģējam,” attālināto mācīšanās procesu atklāj skolotāja. Viņa uzskata, ka šajā laikā galvenais ir bērniem radīt interesi strādāt patstāvīgi.  

Skolas direktore, skatot darbus, secina, ka bērnu izaugsme ir nepārprotami redzama – pašu jaunāko audzēkņu darbi ir vēl neveikli un nedroši, bet, sākot ar trešo kursu bērnu darbiem, var redzēt, ka roka iet līdzi prātam. Direktore atzīst, ka nav viegli mācīties attālināti, jo bērniem bez mākslas skolas ir jāpilda mācību uzdevumi savā skolā, ir bērni, kas paralēli mācās arī mūzikas skolā. 

Šajā mācību gadā mākslas skolu apmeklē 250 audzēkņi, tostarp arī igauņi un krievvalodīgie no kaimiņpilsētas Valgas. Ar igauņu bērniem strādā mākslas skolas absolvente Elīna Tedere. Direktore iecerējusi, kamēr skolā neuzturas bērni, atsvaidzināt krāsojumu divās mācību klasēs un vienā saimnieciskā telpā. Viena no klasēm, kas iekārtota bijušajā garderobē, ir atvēlēta igauņu plūsmas bērniem. Telpā jau ir uzstādītas izlietnes, kur bērniem pēc darbošanās ar krāsām nomazgāt rokas, izmazgāt otas un ūdens trauciņus. Vēl tikai jāatsvaidzina sienu krāsojums, un skolā būs vēl viena skaista mācību telpa. Vizuālās pārmaiņas gaidāmas arī mākslas vēstures klasē.

2020./21. mācību gada pirmā semestra noslēguma darbu fotogalerija apskatāma ŠEIT.

Izglītība