Māras Dāmes stipendija piešķirta divām Smiltenes vidusskolas audzēknēm

Ar labiem jaunumiem iesācies mācību gada otrais semestris – dāvanu Smiltenes novada nākotnē sniegusi ziedotāja Māra Dāme, kura janvārī dibinājusi divas stipendijas centīgākajiem Smiltenes vidusskolas jauniešiem. Konkursā tika saņemti 13 kandidātu pieteikumi, kurus izvērtējot tika lemts, ka Māras Dāmes stipendijas saņems Ance Pakalne (11. klase) un Kristiāna Kļaviņa (10. klase).

Ziedotāja Māra Dāme savu motivāciju skaidro šādi: "Es priecājos, ka Latvijā ir tik daudz gudru un apdāvinātu jauniešu. Man nav šaubu, ka mūsu valsts tikai turpinās savu attīstību un ekonomisko augšupeju, un to, ka valsti veidojam mēs paši - mēs zinām. Tāpēc, manuprāt, izglītība un zināšanas ir tas, kas veidos mūsu valsts nākotni un pamatu. Nākot no mazāk turīgas ģimenes zinu, ko nozīmē atbalsts īstajā brīdi, drauga plecs vai pamudinājums nepadoties." Stipendiju uzticēts administrēt Nodibinājumam "Vītolu fonds".

Ierobežoto apstākļu dēļ Māras Dāmes stipendijas piešķirtas attālināti, bet tas nav mazinājis prieku par saņemto palīdzību. Stipendiāte Kristiāna Kļaviņa bija ļoti saviļņota un atzina, ka ir ļoti liels gods saņemt stipendiju, kuru dibinājusi Smiltenes vidusskolas absolvente. Viņa plāno līdzekļus izmantot veidos, kas attīstīs zināšanas medicīnas jomā. Savukārt Ance Pakalna aizraujas ar mūziku un tādēļ par saņemto stipendiju iegādāsies kādu mūzikas instrumentu.

Paldies Mārai Dāmei par dibinātajām stipendijām un atbalstu savai absolvētajai skolai, kura devusi stabilu pamatu labai izglītībai un panākumiem. Un vēl par iegūto pārliecību, ka izglītība ir vērtība, kuras pamatu ir jāstiprina nākamajā paaudzē. Paldies Smiltenes vidusskolas direktorei Ilzei Verginai par sadarbību!

Par Vītolu fondu

Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem jauniešiem studēt ne tikai Latvijas augstskolās, bet arī vidusskolās. Ar fonda administrētajām stipendijām 19 gadu laikā izskoloti vairāk nekā 4000 jaunieši. Vairāk informācija www.vitolufonds.lv.

Izglītība