Nākotnes profesijas izvēle seriālā “Ieraugi sevi laukos!”

Lai iedvesmotu skolēnus izvēlēties profesijas, kas nepieciešamas laukos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar dziedātāju Patrishu, uzsācis veidot īsfilmu ciklu jauniešiem “Ieraugi sevi laukos!”

Pirmā tapusi sērija par veterinārārsta amatu, kurā jauniešu vidū populārā dziedātāja Patrisha tiekas ar sertificētu vetārsti Lieni Aveniņu. Dziedātāja pati pašlaik studē biznesa psiholoģiju un atzīst – lai gan ir pilsētas meitene, dzīvnieki patīk jau kopš bērnības.

Patrisha (Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča): “Jebkuram no mums ir iespēja savas dzīves laikā izmēģināt, uzzināt, izdarīt daudz ko jaunu un nepieredzētu. Man vienmēr patikuši dzīvnieki, tāpēc arī ļoti cienu veterinārārstu darbu. Ir svarīgi, ka savu mīluli var vest pie tiešām zinošiem savas jomas profesionāļiem. Tādēļ man šī būs fantastiska pieredze satikt jaunus cilvēkus no dažādām nozarēm. Ļoti ceru, ka tas, ko uzzināšu, palīdzēs iedvesmot jauniešus izlemt, kurp un par ko doties studēt, jo zinu, ka tas daudziem nav viegls jautājums.”

Kopumā īsfilmu ciklā, kura mērķauditorija ir 14–20 gadus veci jaunieši, paredzēts izveidot piecas sērijas ar stāstiem par dažādām lauksaimniecībā un mežsaimniecībā nepieciešamām profesijām. Katrā no tām Patrisha tiksies ar jaunu nozares profesionāli, kurš atklās konkrētās profesijas iespējas.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Vēlamies skolēniem parādīt, ka Latvijas laukos ir milzīgs potenciāls viņu izaugsmei nākotnē –, jaunais ES kurss  Zaļās ekonomikas iedzīvināšanai reģionos būs īstenojams  tieši ar pašu jauniešu rokām. Jaunieši var radīt stiprus un varošus Latvijas laukus, veidojot savu dzīves un darba telpu laukos, laižot saknes stabilu dzimtu augsmei.”

Īsfilmas būs skatāmas LLKC vietnēs “YouTube” un “Facebook”. Savā rīcībā tās varēs iegūt arī profesionālās lauksaimniecības skolas un tehnikumi.

Izglītība