Piedāvā mūsdienīgu vēstures apguves veidu. Skolēnu grupām pieejami īpašie filmas DVĒSEĻU PUTENIS seansi

Filmas “Dvēseļu putenis” veidotāji kopā ar digitālā satura platformu SOMA radījuši interaktīvu un mūsdienīgu vēstures mācību saturu interneta vietnē Soma.lv, kas pamatskolas skolēniem mācību priekšmeta “Sociālās zinības un vēsture” ietvaros dod iespēju pilnveidot savas zināšanas par Pirmo pasaules karu un Latvijas Neatkarības karu. Inovatīvā Viedgrāmata piedāvā apgūt tādas tēmas kā Pirmā pasaules kara sākums, Latviešu strēlnieki Pirmā pasaules kara laikā, Latvijas Neatkarības kara norise u.c. 

“Dzīvojot laikā, kad tik daudz uzmanības pievēršam nākotnei, ir svarīgi neaizmirst arī par pagātni, kas tik daudz ko var atklāt par mūsu tagadni un palīdzēt sagatavoties gaidāmajam. Tādi vērienīgi sadarbības projekti kā filma “Dvēseļu putenis” un platformā SOMA pieejamais mūsdienīgais un interaktīvais saturs, palīdzēs pamatskolas skolēniem apzināt šo saikni starp Latvijas valsts pagātni un viņu tagadni, sajusties kā daļai no piedzīvotā un just piederību arī turpmāk,” norāda vēstures un sociālo zinību skolotāja, viedtēmu autore Ilze Vaivode

Soma.lv ir mācību satura platforma, ko izstrādājis Izglītības uzņēmums “Lielvārds”. Tajā vienuviet ir apvienots ne tikai tradicionālais digitālais mācību saturs — mācību grāmatas, rokasgrāmatas, uzdevumu krājumi, mācību video latviešu valodā, drukājamās un digitālās darba lapas, bet arī inovatīvā Viedgrāmata, kas apkopo mūsdienīgas un interaktīvas mācību tēmas, izzinošus un zinātniski precīzus mācību video un pašpārbaudes testus, lai skolēns varētu sekot līdzi savam progresam. Tā ir iespēja ikvienam sev ērtā laikā veidot izpratni un zināšanas mūsdienīgā veidā, kā arī pārbaudīt tās interaktīvi. 

Uz mūsdienīgu mācību satura apguves platformu nozīmīgo lomu norāda arī Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītājs Aivars Gribusts: "Dažādo mediju loma — vēsturiskais romāns, mūsdienās tapusi filma, interneta vietne www.dveseluputenis.lv - kā plašs Latvijai nozīmīgā laikaposma vēsturiskais atspoguļojums kopā ar mūsdienīgam mācību procesam atbilstošu digitālu saturu platformā SOMA veido svarīgus priekšnoteikumus jaunā kompetenču pieejā balstīta mācību satura ieviešanai mūsu skolās." 

Skolēnu grupām joprojām pieejami arī īpašie filmas “Dvēseļu putenis” seansi Latvijas kinoteātros. Lai pieteiktu īpašo filmas seansu un saņemtu atlaidi kino apmeklējumam, skolotājam jau iepriekš jāpiesaka klases apmeklējums izvēlētajā kinoteātrī. Sīkāka informācija par kinoteātriem un to kontaktiem atrodama interneta vietnē www.dveseluputenis.lv/lv/filmas-seansi. Tāpat skolēnu grupas var izmantot arī programmas “Latvijas skolas soma” sniegtās iespējas, filmas seansu apmeklējot par valsts finansējumu. Savukārt tām skolām, kas īpašajiem filmas seansiem pieteiks vismaz 400 skolēnu Rīgā vai vismaz 200 skolēnu reģionos, pirms vai pēc seansa iespējama tikšanās ar filmas radošo komandu, to iepriekš saskaņojot. 

Jau ziņots, ka filma “Dvēseļu putenis” no 8. novembra ir skatāma kinoteātros lielākajās Latvijas pilsētās, kā arī novadu kultūras un tautas namos. Filmu veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm: režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi. 

Biļetes uz filmu “Dvēseļu putenis” var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietām un biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.


Izglītība