Pirmklasniekiem būs dāvanu kartes

Uzsākot jauno mācību gadu, Valkas novada dome pirmās klases audzēkņiem dāvinās dāvanu karti 15 eiro apmērā kancelejas preču iegādei. 

Pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes  nodaļas vadītājs Rolands Rastaks informē, ka šogad dāvanu kartes tiks izsniegtas augustā. Līdz šim tās izsniedza septembrī un bieži vien vecāki stāstīja, ka jau ir iegādājušies visu nepieciešamo mācībām.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pirmklasnieku vecāki dāvanu kartes var saņemt pie skolas sekretāres Raiņa ielā 28A. Savukārt Ērģemes pamatskolā, Kārķu un Vijciema sākumskolā dāvanu kartes varēs saņemt pie skolu direktorēm. Pašvaldība dāvanu kartes iegādājusies abos Valkas kancelejas preču veikalos – “Freko” un “Jāņa Rozes grāmatnīcā”. Tas darīts ar nolūku, lai atbalstītu abus tirgotājus. Savukārt bērniem dāvanu kartes piešķirs izlozes kārtībā.  

R. Rastaks atzīst, ka pašreizējā situācija rāda, ka Ozolu sākumskolā jaunajā mācību gadā skolas gaitas neuzsāks neviens pirmklasnieks. Pašreiz statistika liecina, ka jaunajā mācību gadā novada vispārējās izglītības iestādēs skolas gaitas uzsāks vairāk nekā 50 pirmīšu. Taču galīgais skolēnu skaits būs zināms septembra sākumā. R. Rastaks lēš, ka pirmklasnieku skaits varētu sasniegt 60 un tas, salīdzinot ar aizvadīto mācību gadu, nebūs ne būtisks kritums, ne arī pieaugums.

Kas attiecas uz desmito klašu komplektēšanu Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā, pašreizējā situācija rāda, ka būs divas klases. Pašlaik mācībām pieteikušies jau 30 skolēni. Taču R. Rastaka pieredze rāda, ka vēl augusta beigās vecāki kopā ar savām atvasēm izglītības iestādēs aktīvi iesniedz dokumentus. Statistikas dati liecina, ka nav bažas par ģimnāzijas 5. līdz 7. klašu nokomplektēšanu, jo vairums Kārķu un Vijciema skolu skolēnu iesniedz dokumentus mācībām Valkā. 

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka pašvaldībai bija jāpieņem sāpīgs lēmums par to, ka ar jauno mācību gadu Kārķos un Vijciemā vairs nebūs pamatskolas, bet sākumskolas. Līdz ar to vecākiem ir jāizdara izvēle, kur mācīties viņu bērniem. Pastāvēja bažas, ka vijciemieši var izvēlēties tālāk izglītoties Smiltenes skolās, bet kārķēnieši – Naukšēnos vai Rūjienā. Taču dati liecina, ka vairums šo pagastu skolēnu mācīsies Valkā. Pašvaldība sola, ka skolēnus nodrošinās ar transportu atvešanai uz skolu un aizvešanai mājās. Turklāt Domes bulvārī top mūsdienīgs ģimnāzijas internāts. 

Uzsākot jauno mācību gadu, “Ziemeļlatvija” uz sarunu aicinās R. Rastaku.

Izglītība