Sākas konkurss skolu jauniešiem "Šodien laukos"

Līdz ar gājputnu atgriešanos klāt arī konkurss skolēniem “Šodien laukos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Savu sesto sezonu tas iesāk ar labām ziņām – konkursā piedalīties nu aicināti arī pirmsskolas un sākumskolas bērni. Šis arī būs pirmais gads, kad konkurss noslēgsies tikai decembrī.

Konkursa pirmajā posmā – no marta beigām līdz jūnija beigām – piedalīties aicināti  6.–9. klašu audzēkņi vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Jau ierasti varēs startēt kā individuāli, tā ar klasi. Pirmais šī konkursa posms un pirmā lielā tēma ar uzdevumu tiks atklāti jau rīt – 26. martā! Konkursa noslēgumā trīs labākie individuālie dalībnieki iegūs planšetdatorus, savukārt  trīs veiksmīgākās klases iegūs balvas, kuru kopējais fonds – 1000 eiro!

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Konkursa mērķis paliek nemainīgs – aicinām skolēnus izzināt un izdzīvot tādas Latvijas bagātības kā laukus, mežus un ūdeņus, dodoties dabā un pildot dažnedažādus uzdevumus. Atgādinām, ka pieteikties konkursam var jebkurā brīdī visā konkursa norises laikā, bet, jo ātrāk tiks sākta uzdevumu izpilde, jo lielāka iespēja uzvarēt!”

Konkursa otrais posms norisināsies visu jūliju, un tajā dažādi uzdevumi būs jāveic pašiem mazākajiem dalībniekiem vecumā no 3 līdz 7 gadiem. Startēt varēs tikai individuāli, tādēļ vislielākais atbalsts šeit būs nepieciešams tieši no vecākiem. Mēneša laikā tiks izvirzītas trīs galvenās tēmas un ar tām saistīti uzdevumi. Bērns varēs izvēlēties sev tīkamāko un ķerties pie tā izpildes. Darbu vērtēs, un tie, kas būs ieguvuši lielāko punktu skaitu, balvā saņems tādas vērtīgas un bērniem tīkamas balvas kā “Lego”, konstruktorus u. c.

Konkursa trešais posms norisināsies novembrī un decembrī, piedalīties aicinot skolēnus no 8 līdz 11 gadiem. Tā kā gaisā jau būs jūtams ziemas un svētku tuvums, tad arī konkursa tēma un uzdevumi būs saistīti ar to. Arī šīs grupas dalībnieki tiks apbalvoti ar vērtīgām, gadalaikam un svētkiem atbilstošām balvām.

Vairāk informācijas, pirmā posma pieteikuma anketas un konkursa nolikumu meklē www.laukutikls.lv sadaļā “Uzņēmējdarbība/Skolām”.

Ieskatu iepriekšējo gadu konkursa norisē un dalībnieku veikumā var gūt konkursa oficiālajās vietnēs "Facebook" un "Instagram".

20210325-1500-sodien-laukos-2021.png

Izglītība