Saslimšana ar Covid-19 liedz kārtot izvēles eksāmenu fizikā

Aizvadītajā piektdienā visā Latvijā 12. klases beidzēji kārtoja izvēles eksāmenu fizikā. Diemžēl šis eksāmens izpalika Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sešiem audzēkņiem, jo ceturtdienas pievakarē skola saņēma informāciju, ka viens 12. klases skolēns ir inficējies ar Covid-19.

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka situācija nav patīkama, bet risināma. Saslimušā skolēna klasesbiedri un skolotāji, kuri atradās vienā telpā, noteikti kā kontaktpersonas. Direktore skaidro, ka pirms eksāmena visi veic siekalu testu. Tie visi bijuši negatīvi, bet vienam jaunietim bijusi paaugstināta temperatūra, tāpēc ģimenes ārsts viņu nosūtījis uz Covid-19 analīzēm. Tās bijušas pozitīvas.

“Skolā nejūtamies emocionāli labi, bet darbs ir jādara. Ļoti žēl, ka šī situācija ietekmē divpadsmitos. Taču arī šo lietu var sakārtot, tikai ar laika nobīdi. Šajā situācijā nemeklēsim vainīgos, jo pandēmijas apstākļos ikviens var saslimt,” secina L. Kreicberga.   

Izglītības un zinātnes ministrija noteikusi, ka 12. klases skolēni fizikas eksāmenu varēs kārtot 2. jūlijā. Kas attiecas uz izlaidumu rīkošanu, L. Kreicberga atgādina, ka pandēmijas dēļ tie nenotiks ierastā veidā. Pagaidām vēl nav skaidrs, vai vispār notiks 9. un 12. klašu izlaidumi, jo noteikumi paredz, ka tie rīkojami ārpus telpām. Šajā pasākumā var piedalīties tikai 30 cilvēki, ieskaitot skolēnus, kuriem jālieto deguna un mutes aizsegs. Pirms nepatīkamās ziņas apstiprinājuma par Covid-19 inficēto skolēnu, ģimnāzijas beidzēji izlaidumu plānoja rīkot 12. jūnijā. 

Pašlaik ģimnāzijā notiek individuālās konsultācijas. Direktore atzīst, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem mācību gadiem, konsultācijas apmeklē vairāk bērnu, jo attālināto mācību dēļ ne visiem bijusi apgūstama mācību viela pietiekamā līmenī. Ģimnāzijas sporta hallē darbu atsākusi arī kafejnīca “Sprints”, kur izsniedz ēdienu līdzņemšanai.

Trešdien Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publiski pieejamā informācija liecina, ka Valkas novadā pēdējo 14 dienu laikā ir samazinājies inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits – tie ir 21. Savukārt Smiltenes novadā reģistrēti 37, bet Strenču novadā – viens līdz 5.

SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila informē, ka vakar, 31. maijā, slimnīcā ārstējās 20 ar Covid-19 inficēti pacienti, trijiem no tiem ir smaga slimības gaita.

Aizvadītajā nedēļas nogalē slimnīcā iestājušies četri Covid-19 pacienti, bet izrakstīti septiņi. Inficēšanās nav konstatēta nevienam darbiniekam.

Izglītība