Skolēni Valkas pilsētas vēsturi apgūst svaigā gaisā, atbildes ar krītu rakstot uz asfalta 1

Pandēmijas laikā daudziem, tostarp pedagogiem, nākas pielāgoties jaunajiem apstākļiem, tāpēc skolās, kurās tas atļauts, pašlaik dažas stundas notiek svaigā gaisā. Aizvadītajā piektdienā pēc vairāk nekā trīs mēnešu ilgas neredzēšanās
6. klases skolēni tikās klātienē – tikai ne vēstures klasē, bet ģimnāzijas pagalmā.

Vēstures skolotāja Vineta Skutāne atzīst, ka vējš pūš nežēlīgi, bet vairums bērnu ar vecāku dotu atļauju ir atsaukušies aicinājumam – neizejot no skolas ēkas Raiņa ielā 28A teritorijas, Valkas pilsētas vēsturi apgūt svaigā gaisā, ievērojot visus stingri noteiktos epidemioloģiskos noteikumus. Uzdodot uzdevumus, skolotāja ļāva izmantot viedtālruņus, lai nezināšanas gadījumā atvieglotu atbilžu meklēšanu. Jāpiebilst, ka ne tikai skolas ēkā,  bet arī tās apkārtnē ir pieejams Wi-Fi. Jāteic, uzdevumi bija daudz un dažādi, piemēram, skolotāja aicināja visus pagriezties ar skatu uz Valkas pilsētas ielu, kas nosaukta dzejnieka vārdā, kurš sarakstījis dzejoļu krājumu “Manu lellīti sauc Lolīti”, kā arī doties pie ielas, kas saistās ar rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa ļoti populāru dzejoli. Skolēniem bija jāizdomā, kāda šim dzejolim ir saistība ar Valku. Uzdevumi bija daudz un dažādi, bet skolēni, cenšoties būs skaļāki par vēja brāzmām, aktīvi meklēja atbildes, tā atjaunojot līdz šim apgūtās vēstures zināšanas.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.a klases skolniece Katrīna Kristiāna Garoza pēc neredzēšanās ir priecīga satikties ar klasesbiedriem, arī stunda svaigā gaisā ir interesanta. Taču meitene jau pieradusi mācīties patstāvīgi, tāpēc uz skolu nemaz tā negribas, vienīgi ilgojas pēc skolotājiem un vienaudžiem. Arī Samanta Zālīte ir mazliet noilgojusies pēc klasesbiedriem, bet jau pieradusi mācīties pati mājās. 

“Pati tikšu galā, vienīgi nedaudz satraucos par angļu valodas apguvi. Mums ir pieejamas konsultācijas tajos mācību priekšmetos, kas tik labi nesokas, bet es tikšu galā,” apņēmusies Samanta. Viņa atzinīgi izsakās par stundu svaigā gaisā, vienīgi laika apstākļi nav tik piemēroti.

Savukārt Ralfam it nemaz negribas nākt uz skolu, bet satikt savus klasesbiedrus gan gribas. Puisis ievērojis, ka visi ārēji ir izmainījušies. 

“Mājās mācīties ir grūti, jo ir jādara vēl citi mājas darbi. Man jāpalīdz mammai,” atklāj Ralfs.

Novada domes Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks informē, ka Valkas novads ir saglabājis vietu epidemioloģiski drošo pašvaldību sarakstā. Tas nozīmē, ka no 12. aprīļa novada skolās turpinās klātienes mācības 1. līdz 4. klašu skolēniem. No pirmdienas mācības klātienē uzsākušas arī 5. un 6. klases, kā arī 12. klases. 7. līdz 11. klašu skolēniem ir atļautas klātienes mācības pēc rotācijas principa jeb vienu vai divas dienas nedēļā – tā, lai vienlaicīgi skolā neuzturētos visas klases. Pārējā laikā turpināsies attālinātās mācības.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Kāpēc skolēni sēž uz asfalta? Krauklis nevar nopirkt kaut vai tikai provent gabalus, jau jau smuki noformēts gabals nav pa kabatai?
Asfalts pie skolas, Kraukļa kauna traips, drosi vien vēl komunisti uz viņa zīmēja. Naudas ir viskautkādam murga idejām bet nobruģēt ap skolu nav.

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.16 23:25

Izglītība