Slēgta ģimnāzijas kafejnīca “Sprints”

Jau nedēļu Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēkņiem un pedagogiem pusdienās jāēd līdzpaņemtās sviestmaizes, jo uz laiku slēgta kafejnīca “Sprints”. Savukārt skolēni, kuriem piešķirti pusdienu taloni, tos var atprečot vietējā pārtikas veikalā “Oļupe”. 

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga informē, ka katru nedēļu skolas pedagogiem un darbiniekiem, tostarp kafejnīcas personālam, jāveic siekalu tests. Vienā no šīm pārbaudēm atklājās, ka ar Covid-19 inficējušies divi skolas kafejnīcas darbinieki, līdz ar to tā ir slēgta, jo pārējie darbinieki ir kontaktpersonas. Aizvadītajā piektdienā visiem pedagogiem un skolas personālam bija jāveic siekalu tests, un jau sestdien saņemta atbilde, ka visi ir negatīvi.

L. Kreicberga atzīst, ka bijis pamatīgs satraukums, jo pašlaik ir eksāmenu laiks, tāpēc, ja skolā tiktu konstatēta plaša inficēšanās ar Covid-19, eksāmenu laiks būtu jāpārceļ. Direktore prognozē, ka kafejnīca darbu varētu atsākt nākamajā pirmdienā, 24. maijā.

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv pieejamā publiskā informācija liecina, ka Valkas novadā reģistrēti 12 inficēšanās gadījumi ar Covid-19, Smiltenes novadā – 33, bet Strenču novadā – 10. Šie dati ir par personu skaitu, kurām pēdējo 14 dienu laikā konstatēta Covid-19 infekcija.

Izglītība