Smiltenes tehnikuma absolvente Agija Gaismiņa: Dzīve dota, lai mācītos

Agija Gaismiņa pirms trim gadiem Smiltenes tehnikumā Jauniešu garantijas programmas ietvaros ieguva konditora diplomu. Toreiz viņa strādāja par konditori SIA “Kārumu fabrika” un darbā bija būtisks profesionālo pieredzi apliecinošs dokuments. Šobrīd Agija atgriezusies tehnikuma laika prakses vietā – SIA “Draugs”, kur strādā par virtuves darbinieci.

“Daru visu, kas nepieciešams virtuvē,” par savu darbu stāsta absolvente. Konditora zināšanas viņa izmanto, cepot kūkas uz pasūtījumu. “Tas gan nenotiek bieži, pārsvarā, izpalīdzot draugiem un paziņām. Iemācītās prasmes dod drošības sajūtu. Ja agrāk baidījos par to, kā iznāks vārītais krēms vai kādi sarežģītāk pagatavojami konditorejas izstrādājumi, tad tagad ejot virtuvē, vairs neuztraucos nemaz.

Konditora profesija man ļoti patīk, bet no darba SIA “Kārumu fabrika” nācās aiziet, jo darba laiks bija tāds, ka vairs tikpat kā neredzēju bērnus.”

Agija joprojām ik pa laikam atceras tehnikuma laiku. “Bijām draudzīgs kurss. Izvēlētā specialitāte ļoti patika. Īpaši interesantas bija praktiskās nodarbības.

Arī citiem jauniešiem iesaku izmantot Jauniešu garantijas programmu iespējas. Kur citur, turklāt - saņemot stipendiju, gada laikā apgūsi profesiju un pēc tam vēl vari doties absolventu praksē uz ārzemēm! Man mājās bija mazi bērni, tāpēc šo iespēju neizmantoju, bet jauniešiem “Erasmus+” projekti tiešām ir laba izdevība redzēt pasauli, paplašināt redzesloku un iemācīties kaut ko jaunu.”

Agija uzskata, ka šī dzīve dota, lai mācītos un tāpēc jāizmanto katra iespēja.

Brīvajā laikā viņa dzied Smiltenes jauktajā korī “Pakalni”. “Tā ir vieta, kur var aizmirst par ikdienas rūpēm un uzkrāt spēku, lai atkal ar prieku varētu strādāt tālāk.”

Agijas dzīvesvieta ir Palsmane. Kamēr bērni vēl maziņi, viņai būtiski, lai darba grafiks atļautu mazos izvadāt uz skolu un bērnudārzu Smiltenē. Taču tas nenozīmē, ka par konditora aicinājumu pavisam aizmirsts. “Patiesībā jau pirkstiņi “niez”… Tikai visam savs laiks,” saka absolvente.

Izglītība