Smiltenes tehnikuma absolventu prakse Grankanārijas salā

Zane Jugbārde ir diplomēta pavāre, Smiltenes tehnikuma Jauniešu garantijas programmas absolvente. Vasarā pabeigusi tehnikumu, Zane izmantoja “Erasmus+” projekta iespēju – doties absolventu praksē uz Grankanārijas salu. Tur viņa četrzvaigžņu viesnīcā “Hotel Lopez Suitehotel Del Ingles” sākumā strādāja par pavāri, bet tagad ir viesmīle. Brīvajā Zane laikā iepazīst tuvāk Grankanārijas salu un atpūšas okeāna krastā.

Pavāra profesiju Zane apguva gada laikā, izbaudot visas jauniešu Garantijas programmas priekšrocības un iesaka nelaist tās garām arī citiem jauniešiem.

“Savu nākotni vēlos saistīt ar restorāna vadīšanu. Taču uzskatu – lai kaut ko vadītu, vispirms pašam labi jāpārzina tas, ko dara tavi darbinieki. Uz Smiltenes tehnikumu nācu, lai iemācītos gatavot kvalitatīvus un garšīgus ēdienus. Šajā skolā mācījās arī mans brālēns, par tehnikumu biju lasījusi daudz labu atsauksmju.”

No Smiltenes tehnikumā pavadītā laika Zanei visvairāk atmiņā palicis skolotājas Iras Gailes teiktais: “Dzīvē viss ne vienmēr notiks tā, kā mācām skolā, teorijā. Taču teorija ir pamatu pamats…” Tā arī ir. Par to pārliecinājos gan profesionālās kvalifikācijas praksē, gan tagad, strādājot Grankanārijas salā.”

Profesionālās kvalifikācijas praksē Zane bija Jūrmalā, itāļu restorānā, viesnīcā “Baltic Beach Hotel & SPA. “Arī to uzskatu par ļoti labu iespēju. Prakses laikā pilnveidoju praktiskās iemaņas, kas būtiskas, lai virtuvē strādātu veikli, ar pārliecību. Esmu pateicīga restorāna un viesnīcas atsaucīgajam, izpalīdzīgajam kolektīvam. Jutos kā daļa no komandas. 

Līdzīgi ir arī tagad, Grankanārijas salā. Absolventu prakses laikā piecas dienas nedēļā esmu darbā. Strādājam divas maiņās. Pirmā - no plkst. 8.00 līdz plkst. 10.00. Otrā – no plkst.13.00 līdz plkst. 21.00. Kopējais prakses laiks – trīs mēneši. Šobrīd vēl neesmu izdomājusi, ko darīšu pēc prakses beigām. Ir vairākas idejas…

Par vislielāko ieguvumu no darba Kanāriju salās uzskatu iemaņas viesu apkalpošanā un komunikāciju ar restorāna apmeklētājiem. Darbs nav viegls. Pēc garajām darba stundām parasti dodos uz pludmali. Gozējos saulītē, peldos… Tas ir kā medus maize. Pēc tam      atkal jūtos spirgta un gatava jaunai darba dienai.

“Erasmus+” projektu, tāpat kā Jauniešu garantijas programmas sniegtās iespējas iesaku izmantot katram jaunietim.

Atrodoties tālu no mājām, esi ārpus savas komforta zonas. Tā ir tāda patstāvības skola! Arī – iespēja papildināt profesionālās zināšanas, iegūt jaunus draugus, iepazīt tuvāk kolēģus – jauniešus no citām valstīm. Strādājot tas ir pavisam citādāk, nekā aizbraucot parastā tūrisma braucienā.

Ar ļoti lielu prieku runājos ar vietējiem iedzīvotājiem. Manuprāt, tikai tā var pa īstam iepazīt citu valstu tradīcijas un kultūru,” uzskata Zane Jugbārde.

No sirds priecājamies par saviem absolventiem, kuri ar patiesu prieku strādā savā izvēlētajā profesijā un nemitīgi domā par izaugsmi! 

Jauno audzēkņu uzņemšana Jauniešu garantijas programmā Smiltenes tehnikumā turpināsies līdz 31.augustam.

Jaunieši, kurus interesē pavāra palīga, konditora palīga vai kokapstrādes iekārtu operatora profesijas, laipni aicināti!

Vairāk par jauno audzēkņu uzņemšanu un Jauniešu garantijas programmām un to priekšrocībām lasiet šeit.  

Izglītība