Smiltenes tehnikuma audzēknis praktizējas “Mercedes-Benz” centrā Austrijā

Smiltenes tehnikuma 3.automehāniķu kursa audzēknis, valcēnietis Toms Skutāns, novembrī  atgriezās no trīs mēnešus prakses “Mercedes-Benz” centrā Austrijā, portālu “Ziemeļlatvija” informēja Smiltenes tehnikuma reklāmas speciāliste Baiba Vehere.

Toms Austrijā nonāca pateicoties “Erasmus+” projekta “Atklājot iespējas” atbalstam.

Uzņēmums “Autohaus Kapossi”, kurā praktizējās Toms, nodarbojas ar jaunu un mazlietotu “Mercedes-Benz” un “Smart” automašīnu tirdzniecību, kā arī remontu.

“Prakses laikā visbiežāk mums uzticēja eļļas maiņu, bremžu un ritošās daļas, kā arī neliela apjoma virsbūves remontus,” stāsta Toms Skutāns, kas praksē Austrijas uzņēmumā bija devies kopā ar kursabiedru Mārtiņu Žukovski. “Par katru no mums atbildīgs bija savs mehāniķis, kurš iepazīstināja ar veicamajiem darbiem un palīdzēja, ja bija nepieciešams.”

Toms Skutāns par visvērtīgāko prakses ieguvumu uzskata gūto pieredzi, strādājot ar jaunām iekārtām.

“Prakse ārzemēs ir unikāla iespēja papildināt zināšanas savā izvēlētajā profesijā, paplašināt redzesloku un iepazīt jauniešus no citām valstīm,” atzīst Toms.

“Darba diena sākās pulksten astoņos no rīta un ilga līdz pieciem pēcpusdienā. Sestdienas un svētdienas mums bija brīvas, tajās devāmies ekskursijās uz kalniem, iepazināmies arī ar vietējām pilsētām un interesantākajiem tūrisma objektiem. No redzētā visspilgtāk atmiņā palikuši skaistie Alpu kalni, kuros kādreiz labprāt atgrieztos,” pieredzē dalās Toms Skutāns.

Prakses laikā Toms arī guvis apstiprinājumu, ka izvēlējies savu īsto profesiju, pēc tehnikuma beigšanas viņš plāno turpināt mācības augstskolā .

Izglītība