Smiltenes tehnikums simtgadē gaida atmiņas

Smiltenes tehnikums sācis gatavoties savai simtgadei, ko atzīmēs 2022. gada vasarā, un aicina absolventus un darbiniekus uzrakstīt un skolai aizsūtīt atmiņu stāstus par savu mācību laiku vai darba gadiem tehnikumā.

Termiņš nav noteikts. Katrs to var izdarīt sev vēlamā laikā. Atmiņu stāsti, video un fotogrāfijas jānosūta uz e-pastu [email protected] vai arī pa pastu Baibai Vaherei uz adresi: Smiltenes tehnikums, Smiltenes novads, Kalnamuiža 10, LV-4729. 

“Vēlamies atrast un apkopot spilgtākos atmiņu atspulgus, jo katrs šāds stāsts ir unikāla vērtība, kas veido skolas gadsimtu. Būsim no sirds pateicīgi, ja absolventi un bijušie darbinieki tajos dalīsies ar mums, lai apkopotā informācija būtu patiesi daudzkrāsaina un bagāta. Gaidīsim atmiņas par mācībām Smiltenes tehnikumā, par spilgtākajiem brīžiem, apgūstot savu nākotnes profesiju, par skolā satiktajām personībām, pašdarbības un sporta pulciņos pavadīto laiku un arī jokus, kas liek pasmaidīt joprojām. Tāpat priecāsimies par ikvienu videosveicienu,” teic Smiltenes tehnikuma  reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Vahere.

Profesionālās izglītības iestāde vēlas atmiņas apkopot savlaicīgi un jau laikus iziet cauri skolas pastāvēšanas 100 gadiem, neatliekot šo darbu uz pēdējo brīdi un to nesasteidzot, lai apkopojums nebūtu paviršs. Turklāt šobrīd, ārkārtējās situācijas laikā, iespējams, ir vairāk brīva laika nekā ierastajā ikdienas skrējienā, lai atcerētos savus skolas gadus un atmiņas uzliktu uz papīra.

Arī Smiltenes tehnikuma simtgades svētku plānošanas darba grupa jau strādā un pēta skolas vēsturi tā laika periodikā. Baiba Vahere stāsta, ka presē kā pirmā Smiltenes tehnikuma (sākotnēji – Smiltenes Piensaimniecības un lopkopības skolas) audzēkņu brīvā laika aktivitāte minēta līdzdalība Smiltenes ugunsdzēsēju biedrībā. 1926. gada žurnālā “Ugunsdzēsējs” veltīti atzinīgi vārdi skolas    direktoram Vīgandam, kurš kopā ar 16 skolas audzēkņiem ir aktīvi Smiltenes pilsētas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības darbinieki, viņi visi cildināti “par modrību un centību, palīdzot ugunsgrēkos” un minēti par paraugu citu skolu audzēkņiem.

Atgādinām, ka Smiltenes piensaimniecības un lopkopības skolu izveidoja 1922. gada rudenī  Smiltenes muižā (tagadējā Smiltenes pagasta Kalnamuižā). 1920. gadā muižas ēkas tika nacionalizētas, pārgāja Latvijas valsts īpašumā un tika nodotas Zemkopības ministrijas pārvaldīšanā.

Izglītība