Smiltenes, Valkas un Strenču novados mācības klātienē vēl netiks atsāktas

No nākamās pirmdienas, 22.februāra, klātienes mācības 1.-4.klasei varēs atsākt skolas no 25 pašvaldībām. Smiltenes, Valkas un Strenču novadu starp šīm 25 pašvaldībām nav.

Ceturtdien, 18.februārī, ministri atbalstīja priekšlikumu, pēc kura turpmāk vispārējās izglītības procesa organizēšanā tiks ņemts vērā reģionālais princips - tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, pie konkrētiem nosacījumiem var atsākt klātienes mācības, informē ziņu aģentūra LETA.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākajiem datiem klātienes mācības 1.-4.klasei nākamajā nedēļā varēs atsākt Alsungas, Auces, Baltinavas, Cesvaines, Dagdas, Durbes, Ērgļu, Ķeguma, Kuldīgas, Mālpils, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Pļaviņu, Rucavas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Skrundas, Skrīveru, Tērvetes, Vārkavas, Vecpiebalgas, Vecumnieku novada skolas.

Valkas novadā 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 tūkstošiem ir 395 saslimušie, Smiltenes novadā 551, kamēr vislielākais skaitlis ir Strenču novadā – 1581.

Ministri konceptuāli vienojās, ka saslimstības slieksnis 200 nebūs noteicošais faktors, bet tā vietā noteicošais būs saslimstības pieauguma temps. Gadījumos, kad divu nedēļu laikā pašvaldībā saslimstība pieaugs nedaudz virs 200, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) būs gala lēmējs - atļaut vai neatļaut klātienes mācībām.

SPKC katru trešdienu nodrošinās publisku informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās, lai monitorētu saslimstības pieauguma tempus un to atbilstību "drošas skolas" principam. Savukārt ik pēc divām nedēļām tiks vērtēts kopumā, kuras pašvaldības drīkst turpināt klātienes mācības skolās. 

Izglītība