Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētki par godu skaitlim Pī

14.martā, kad matemātiķi, programmētāji un citi, ar informāciju saistīto jomu speciālisti atzīmēs skaitļa π (pī) dienu, skolēni baudīs pavasara brīvlaiku. Tāpēc Smiltenes vidusskolas astoto klašu skolēni skaitļa π (pī) svētkus svinēja 7.martā. Gāja jautri un interesanti. Svētkus vadīja matemātikas skolotāja Monta Konstante.

Gatavošanās pasākumam notika vairākas dienas. Vispirms skolēni cepa “pī – rāgus” ar grieķu burta π (pī) attēliem vai pirmajiem šī skaitļa cipariem.

Saskaņā ar amerikāņu datumu pierakstīšanas tradīcijām 14.martu raksta – 3.14 – tie arī ir skaitļa π (pī) pirmie trīs cipari. Svētku pirmsākumi meklējami 1987. gadā, kad Sanfrancisko fiziķis Larry Shaw pamanīja minēto likumsakarību. 

Citās pasaules valstīs skaitļa π (pī) svētkos saka slavinošas, minētajam skaitlim veltītas runas. Smiltenes vidusskolas astoto klašu skolēni matemātikas stundās rādīja prezentācijas par skaitli π (pī).

Svētku dienā notika erudīcijas konkurss, kurā savstarpēji sacentās trīs astoto klašu komandas. Uzvarēja 8. c klase. Otrā un trešā vieta ar vienādu punktu tika abām paralēlklašu komandām. 

Visi par piedalīšanos saņēma pārsteiguma balvas un svētku noslēgumā noskatījās filmu par skaitli π (pī).

Smiltenes vidusskola piedāvā apgūt vispārējo vidējo izglītību ar padziļinātu matemātikas, dabaszinību, tehnisko zināšanu un programmēšanas apguvi. Tāpēc arī jau visi astoto klašu skolēni zina, kas ir skaitlis π (pī) un kā tas garšo. 

Paldies visiem, kuri atbalstīja skaitļa π (pī) svētku tapšanu un īstenošanu!

Izglītība