Valkā izmaiņas bibliotēkas darba laikā

Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Laine Tīdena informē, ka Līgo svētku laikā bibliotēkā būs izmaiņas darba laikā: sestdien, 19. jūnijā, bibliotēka strādās no pulksten 10 līdz 18, otrdien, 22. jūnijā, – no pulksten 10 līdz 14. Savukārt piektdien, 25. jūnijā, bibliotēka būs slēgta.

No 7. jūnija bibliotēkā apmeklētājiem ir atvērtas lasītavas, kā arī ir iespēja izmantot datorus un saņemt drukāšanas, skenēšanas un kopēšanas pakalpojumus, taču jāņem vērā, ka bibliotēkā vienlaicīgi drīkst uzturēties desmit personas. L. Tīdena aicina bibliotēkas lietotājus ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu lasītavās. Viņa iesaka interneta vietnē E-lasītava laiku pie datora iepriekš rezervēt, sazinoties ar bibliotēkas darbiniekiem.

Arī turpmāk, apmeklējot bibliotēku, obligāti jālieto sejas aizsargmaska,  jāievēro divu metru distance (izņemot vienas mājsaimniecības locekļiem) un jādezinficē rokas.

Bibliotēkā līdz 31. jūlijam apskatāma novadpētniecības izstāde “Atkal krustcelēs. No Valkas apriņķa līdz mazākajam novadam Latvijā”. Izstāde iepazīstina ar Valkas bibliotēkas novadpētniecības krājuma materiāliem par Valkas apriņķi, Valkas rajonu un Valkas novadu. Izstādē varēs uzzināt, ka 1783. gada 3. jūlijā ķeizariene Katrīna II parakstīja lēmumu par Valkas apriņķa izveidošanu. 1949. gada 31. decembra administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Valkas apriņķi sadalīja Smiltenes un Valkas rajonos. 1959. gada 11. novembrī Valkas rajonam pievienoja Smiltenes rajonu, bet 1967. gadā no rajona teritorijas atdalīja Api, Gaujienu, Trapeni, Virešus, un Naukšēnus. Savukārt 2009. gada 1. jūlijā teritoriālās reformas rezultātā izveidojās Valkas novads.  

Izglītība