Valkas ģimnāzijas komanda kvalificējusies konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālam

AS "Latvenergo" 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" atlase ir noslēgusies.  Pusfinālā 12. aprīlī par labākās komandas titulu sacentīsies 300 fizikas entuziasti, tostarp 50 jaunieši no Madonas, Valkas, Valmieras, Ērgļu, Cēsu, Līgatnes un Apes novadiem. Visi pusfināla dalībnieki cīnīsies par iespēju iekļūt lielajā finālā, lai par savām zināšanām saņemtu vērtīgas balvas.

Aktīvākie Vidzemes reģiona dalībnieki ir no Madonas, Cēsīm un Valmieras - pusfinālā kvalificējot divas komandas no katras pilsētas. Zīmīgi, ka Madonas Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas Ģimnāzijas un Cēsu 1. pamatskolas jaunieši atkārtoti iekļuvuši starp 10 reģiona labākajām komandām. Turklāt vislielāko punktu skaitu ieguvušas abas Madonas Valsts ģimnāzijas komandas, saņemot 63 no maksimāli iespējamajiem 64 punktiem.

Par atlases posmu stāsta Madonas Valsts ģimnāzijas komandas “Epsilons 13” skolotāja-konsultante Vija Bebriša: “Skolēni ir brīnišķīgi! Konkursā “FIZMIX Eksperiments” piedalos jau aptuveni 15 gadus. Šogad 8. un 9. klasē ir ļoti spējīgi skolēni, lai gan 8. klasē viņi vēl nav apguvuši kursu par elektrību un iet grūtāk, es redzu, ka bērni cenšas, un viņiem spīd acis. Protams, vajadzīgs ik pa laikam arī kāds uzmundrinājums, bet mēs kā skolotāji cenšamies to sniegt. Liels paldies klases audzinātājiem! Vienmēr cenšos izveidot 2 komandas skolā, lai viņi savā starpā var konkurēt un motivēt cits citu.”

Vidzemes 10 spēcīgākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir:

1. "Epsilons 13", Madonas Valsts ģimnāzija;

2. "Epsilons 131", Madonas Valsts ģimnāzija;

3. "Optrons", Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija;

4. "Chipots dizelis", Valmieras Valsts ģimnāzija;

5. "Cilvēka bērni", Ērgļu vidusskola;

6. "Pērkons", Cēsu Valsts ģimnāzija;

7. "Trakie Līderi", Jauno Līderu vidusskola;

8. "AASimba", Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola;

9. "VPVG Young Hustlers", Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija;

10. "C1p_Elfiņi", Cēsu 1. pamatskola.

Skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfināls neklātienē norisināsies jau 12. aprīlī, taču fināla norise 22. aprīlī tiks apvienota ar Latvijas Fizikas dienu. Pasākuma laikā jebkuram interesantam tiešsaistē būs iespēja klausīties iedvesmojošas lekcijas, ļaut sevi pārsteigt ar eksperimentiem un atraktīviem video, kā arī piedalīties prāta spēlēs, lai pārbaudītu savas zināšanas jautājumos par zaļo fiziku un energoefektivitāti. Izglītojoši izklaidējošā programma būs interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākuma tiešraidi plkst. 14:00 būs iespējams vērot portālā "TVNET" un "Facebook". 

Par erudīcijas konkursu

Konkursu rīko AS "Latvenergo", sadarbībā ar – "TVNET", "Latvijas Mobilais Telefons", "Cido Grupa", "Dobeles dzirnavnieks", "Food Union" un zīmols "Valmiera", "Ādažu kraukšķi", "Maxima", "Lielvārds", "DPD", "Skrīveru saldumi", "Elektrum Energoefektivitātes centrs", "Ilustrētā Junioriem", "Radio Tev".

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 26. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Izglītība